11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Ups z nowymi dronami do transportu próbek medycznych między szpitalami

To pierwsze, usankcjonowane przez Federalny Urząd Lotnictwa, wykorzystanie drona do rutynowych lotów komercyjnych, gdzie produkty transportowane są na podstawie umowy biznesowej

Firma UPS (NYSE: UPS) ogłosiła dziś wprowadzenie przełomowej, nowej usługi logistycznej, dzięki której próbki medyczne będą dostarczane za pomocą samolotów bezzałogowych – dronów, w ramach współpracy z firmą Matternet, liderem w technologii autonomicznych dronów. Usługa ta, realizowana pod nadzorem Federalnego Urzędu Lotnictwa i Departamentu Transportu w Karolinie Północnej, obejmuje loty na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh. Dzisiejszy lot to początek wielu codziennych, planowych lotów na terenie WakeMed w Raleigh.

 

Program UPS i Matternet to ważny kamień milowy w rozwoju bezzałogowego lotnictwa w Stanach Zjednoczonych. Obecnie większość próbek i preparatów medycznych jest przewożona samochodami kurierskimi na obszarze stale rozrastającego się kampusu medycznego WakeMed. Umożliwienie transportu dronem zapewnia opcję dostawy na żądanie i dostawę tego samego dnia, a także daje możliwość uniknięcia opóźnień na drogach, zwiększenia efektywności dostaw medycznych, obniżenia kosztów i poprawy warunków opieki nad pacjentami z potencjałem ratowania ich życia.

 

Departament Transportu w Karolinie Północnej (NCDOT), który pracuje nad wykorzystaniem dronów do rozszerzenia dostępu do opieki zdrowotnej dla mieszkańców Północnej Karoliny, wspierał Matternet w przeprowadzaniu pierwszych lotów testowych przy użyciu technologii dronów firmy Matternet na kampusie WakeMed w sierpniu 2018 r., w ramach pilotażowego programu Federalnego Urzędu Lotnictwa Integracji Systemu Bezzałogowych Statków Powietrznych (IPP). Trzyletni program Federalnego Urzędu Lotnictwa ma na celu przetestowanie praktycznych zastosowań dronów poprzez partnerstwo samorządów lokalnych z firmami z sektora prywatnego, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ta nowa technologia może być bezpiecznie i pożytecznie zastosowana w codziennych działaniach. Pięć organizacji zaangażowanych w program to Federalny Urząd Lotnictwa, NCDOT, UPS, Matternet i WakeMed.

 

Program wykorzystuje quadkopter M2 firmy Matternet, który jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym i może przenosić ładunki medyczne ważące do około 2,2 kilograma na odległości do 20 kilometrów.

 

W ramach programu specjalista medyczny WakeMed załaduje bezpieczny pojemnik dostosowany do transportu dronem z próbką lub preparatem medycznym – takim jak próbka krwi – w jednej z pobliskich placówek WakeMed. Dron leci z góry ustalonym torem, monitorowany przez specjalnie wyszkolonego pilota zdalnego sterowania (RPIC), na stałe lądowisko w głównym szpitalu WakeMed i centralnym laboratorium patologii. Program ten będzie odbywał się w WakeMed, ale UPS i Matternet wykorzystają zebrane tu informacje, aby rozważyć, w jaki sposób można zastosować drony w celu poprawy usług transportowych w innych szpitalach i placówkach medycznych na terenie USA.

 

Wzmocnienie globalnej inteligentnej sieci logistycznej UPS w celu wsparcia szpitali i innych organizacji medycznych pozostaje kluczowym elementem strategii transformacji firmy. Logistyka dla sektora medycznego i nauk przyrodniczych jest priorytetowym segmentem dla UPS, dlatego firma zawiązuje nowe współprace i tworzy technologie, aby zapewnić lepszą opiekę nad pacjentem dzięki usprawnionej logistyce i łańcuchowi dostaw.

 

Ta współpraca to najnowszy program UPS wykorzystujący loty bezzałogowe do wspierania logistyki medycznej. W 2016 roku UPS połączyło siły z GAVI i Zipline, by dostarczać krew do odległych miejsc w Rwandzie. Zespół Matternet przeprowadził już ponad 3000 lotów w ramach sektora medycznego w Szwajcarii.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili