8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Uber przedstawia nowy projekt autonomicznych pojazdów i ogłasza testy dostaw jedzenia w Uber Eats przy pomocy dronów

W trakcie drugiego dnia konferencji Uber Elevate, Uber i Volvo zaprezentowały wspólny projekt autonomicznych pojazdów – Volvo XC90 SUV. Ponadto, Uber przybliżył kolejne innowacje w ramach projektu Uber Air, a także przyszłość transportu miejskiego w postaci hulajnóg elektrycznych JUMP, e-rowerów z wymienną baterią oraz innowacje w dostarczaniu jedzenia.

Kluczowe wnioski z drugiego dnia konferencji Uber Elevate:

  • Prezentacja najnowszego projektu samochodu autonomicznego, który powstał w kooperacji z firmą Volvo. Volvo XC90 SUV jest trzecim samochodem opracowanym wspólnie przez Volvo i Ubera, a jednocześnie pierwszym autem produkcyjnym, w pełni autonomicznym. Pojazd bazowy Volvo wyposażony jest w kluczowe funkcje bezpieczeństwa, które pozwolą Uberowi w przyszłości wzbogacić swoją flotę o pojazdy samojezdne. 

Volvo XC90 SUV

  • Uber Eats: Przybliżenie koncepcji wykorzystania dronów w dostarczaniu jedzenia. Dzięki połączeniu innowacyjnej technologii Uber Elevate oraz sieci kurierów działających za pośrednictwem sprawdzonej platformy Uber Eats, dostawa jedzenia przy użyciu dronów zmieni oblicze miejskiej gastronomii. Kurierzy nie zostaną jednak wyeliminowani z całego procesu logistycznego. To oni będą odpowiedzialni za dostarczenie zamówienia na “ostatniej mili”, co oznacza, że na pewno trafi ono do rąk własnych zamawiającego. W przyszłości drony będą lądować na dachach samochodów kurierów współpracujących z Uberem, po czym zamówienia zostaną odebrane i doręczone przez kurierów Uber Eats. Pierwsza faza testów została przeprowadzona wspólnie z siecią restauracji McDonald’s. W tym roku zostanie ona rozszerzona o kolejnych partnerów restauracji Uber Eats. 
  • Prezentacja nowego modelu hulajnogi elektrycznej JUMP Scooter V2, rowerów JUMP, a także wymiennej baterii do rowerów elektrycznych. Uber przedstawił projekt nowej e-hulajnogi, zaprojektowanej z myślą o bezpieczeństwie. Stabilniejsza konstrukcja, odporność na zniszczenie oraz większe koła, ułatwią poruszanie się po mieście i zwiększą komfort jazdy, a nowy hamulec ręczny zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Hulajnogi JUMP Scooter V2 pojawią się w Stanach Zjednoczonych 24 czerwca, a w Europie zadebiutują jeszcze tego lata. W trakcie konferencji Uber zaprezentował również najnowszą wersję wymiennej baterii do rowerów elektrycznych JUMP, którą będą mogli wymieniać już nawet sami użytkownicy. 

 

O Uber Elevate

Uber zapowiada pierwsze loty demonstracyjne nowej usługi na 2020 rok. Z kolei już 3 lata później, w 2023 roku, będą mogli z niej korzystać komercyjnie pierwsi użytkownicy podniebnych przelotów. Pierwszymi miastami, w których uruchomiono pilotażowo Uber Air, są Dallas-Fort Worth w stanie Texas oraz Los Angeles. Teraz do tego grona dołącza australijskie Melbourne.

Uber podpisał również umowę o współpracy z Hillwood Properties, a także dwie umowy Space Act z NASA – jedna z nich dotyczy opracowania nowych koncepcji bezzałogowego zarządzania ruchem i bezzałogowych systemów powietrznych, zaś druga skupia się na opracowaniu nowych rozwiązań i technologii z zakresu powietrznej mobilności miejskiej (Urban Air Mobility).

Uber podpisał również porozumienia o współpracy i rozwoju z działami badawczymi, rozwojowymi i inżynieryjnymi oraz laboratoriami amerykańskiej armii, skupiając się na opracowaniu i testowaniu pojazdów dla UberAir. We wspólnie wydanym oświadczeniu obydwa podmioty informują, że przeznaczą łącznie 1 mln dolarów funduszy na rozwój badań nad technologią wirników.

Więcej informacji oraz dokumentów zaprezentowanych w trakcie pierwszego dnia konferencji Uber Elevate znaleźć można pod TYM linkiem.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili