8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Roboty MiR200 optymalizują procesy logistyczne w firmie Visteon

Mobile Industrial Robots (MiR) – pionier w branży autonomicznych robotów mobilnych – poinformował, że Visteon Electronics Slovakia, dostawca klasy Tier 1 desek rozdzielczych dla wiodących producentów OEM, wdrożył cztery roboty MiR200 w celu optymalizacji procesów logistycznych. Technologia MiR zwiększyła elastyczność, wydajność pracy i ergonomię w procesach produkcyjnych.

Visteon Electronics Slovakia produkuje deski rozdzielcze dla wielu producentów OEM, m.in. Volkswagena, Skody Auto, BMW, Forda i Citroena. Firma wytwarza dziennie 10 000 sztuk, rocznie dostarcza ponad 2 miliony produktów i zatrudnia 700 osób pracujących w systemie trzyzmianowym.

W firmie zastosowano cztery roboty MiR200, wykorzystywane do trzech różnych zadań. Dwa roboty co godzinę dostarczają puste płytki PCB do 9 automatycznych linii SMT, jeden robot usuwa odpady, a czwarty pracuje w budynku przeznaczonym do formowania wtryskowego – obsługuje trzy maszyny produkcyjne. Mobilne roboty MiR w pełni autonomicznie poruszają się wokół zakładu produkcyjnego –  mogą otwierać bramy rolowane za pomocą modułu wi-fi, przejeżdżać przez tunel, omijać przeszkody, zatrzymywać się w określonej pozycji i automatycznie ładować. Są w stanie ocenić zdefiniowaną trasę i zawsze wybrać tę optymalną, bez ingerencji człowieka.

 “Jak każda firma odnosząca sukcesy, na bieżąco oceniamy elastyczność produkcji i wydajność pracy. Technologia MiR znacząco wspiera nasze działania w tych obszarach, eliminując konieczność ręcznego transportu materiałów z pozycji A do B. Jest to dla nas idealne rozwiązanie, a MiR jest standardem w logistyce wewnętrznej w zakładach Visteon na całym świecie,” mówi Richard Čiernik, Industrial Engineering Manager w Visteon Electronics Slovakia

Technologia MiR zapewnia trzy kluczowe korzyści w ramach procesów produkcyjnych. Pierwszą z nich jest elastyczność – Visteon może używać tego samego modelu robota w różnych aplikacjach w wielu budynkach, przy minimalnych modyfikacjach układu produkcyjnego. Po drugie szybkość wdrożenia – dzięki prostocie obsługi roboty można szybko zaprogramować bez wcześniejszych umiejętności w tym zakresie. Zadania robota programuje się za pomocą funkcjonalnego, wizualnie atrakcyjnego interfejsu użytkownika. Po trzecie roboty są przyjazne i intuicyjne w użytkowaniu – operator może zlecić przejazd robota za pomocą jednego przycisku.

Inwestując w nowe technologie Visteon stawia na rezultaty. “Podstawowa zasada naszej firmy jest taka, że każda inwestycja w produkcję musi zwrócić się maksymalnie w ciągu roku – roboty MiR spełniły to wymaganie. Cieszy nas myśl o rozwoju z kolejnymi aplikacjami MiR,” podsumowuje Richard Čiernik. 

W najbliższym czasie Visteon Electronics Slovakia planuje rozszerzyć flotę robotów mobilnych, w szczególności w zastosowaniach związanych ze odbieraniem odpadów, dostarczaniem materiałów i transportowaniem gotowych produktów. Plany te są reakcją na pozytywne doświadczenia z wdrożenia robotów MiR w firmie.

O firmie Visteon

Visteon współtworzy epicentrum rewolucji „connected car”, oferując jeden z najszerszych w branży portfeli kabinowych systemów elektronicznych. Visteon projektuje, konstruuje i wytwarza kabinowe zespoły elektroniczne oraz rozwiązania do pojazdów podłączonych do Internetu, zapewniające kierowcom i pasażerom pojazdów dostęp do możliwości stwarzanych przez sieć. Visteon wychodzi naprzeciw nowym trendom z obszaru elektroniki kabinowej pojazdów, oferując m.in. systemy informacyjno-rozrywkowe Phoenix™, sterowniki domenowe SmartCore™ i rozwiązania autonomiczne wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Uznany przez firmę ABI Research za jednego z pierwszej piątki dostawców klasy Tier 1 rozwiązań do pojazdów połączonych, Visteon jest elastyczną firmą technologiczną, mogącą się poszczycić zróżnicowaną klientelą i rozległym zasięgiem globalnym.

 

O Mobile Industrial Robots

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 i 2017-2018: 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. W kwietniu 2018 firma MiR została wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne,  wiodącego dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także duńską firmę Universal Robots. Z uwagi na rozwój w ostatnich latach Mobile Industrial Robots otrzymał tytuł EY Przedsiębiorcy Roku w Danii w 2018. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili