Encon-Koester i robot mobilny MiR500 zwycięzcami konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018

MIR500 på Kverneland
0 106

Encon-Koester, dystrybutor współpracujących robotów mobilnych Mobile Industrial Robots (MiR), otrzymał główną nagrodę w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018 za wprowadzenie na polski rynek robota MiR500. Wyniki konkursu ogłoszono podczas XVII edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2018, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Warszawie.

 „Serdecznie gratulujemy laureatowi – naszemu dystrybutorowi Encon-Koester za skuteczne przybliżanie technologii MiR polskim przedsiębiorstwom. Automatyzacja transportu wewnętrznego to dla firm szansa na zwiększenie elastyczności i efektywności produkcji, zredukowanie kosztów transportu oraz przesunięcie pracowników do bardziej wartościowych procesów. Bardzo cieszymy się z nagrody, która pokazuje, że MiR500 odpowiada na potrzeby nowoczesnej intralogistyki” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

„Jesteśmy dumni z otrzymanego wyróżnienia. MiR500 otwiera nowe możliwości automatyzacji w magazynach i dużych zakładach produkcyjnych. Cieszymy się, że za pośrednictwem technologii Mobile Industrial Robots, możemy oferować klientom rozwiązanie, które efektywnie i bezpiecznie optymalizuje transport wewnętrzny” – mówi Robert Gałązka, dyrektor ds. rozwoju, Encon-Koester.

MiR500 automatyzuje transport palet i ładunków o masie do 500 kg. Automatycznie pobiera, przenosi i dostarcza palety, wykorzystując do tego specjalnie zaprojektowane podnośniki i ramy także od MiR. Podobnie jak pierwsze autonomiczne roboty mobilne (AMR) Mobile Industrial Robots, MiR100 i MiR200, MiR500 bezpiecznie nawiguje wokół ludzi i przeszkód, samodzielnie wybierając optymalną trasę do celu. Jest obsługiwany poprzez intuicyjny interfejs dostępny na smartfonie, tablecie lub komputerze – jego programowanie nie wymaga specjalistycznego doświadczenia.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018 to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjności. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej