Czemu warto skorzystać z prywatnych ubezpieczeń?

Tak często, jak powątpiewamy w wydolność państwowej służby zdrowia czy wypłacalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od którego zależna jest nasza emerytura, tak samo często zastanawiamy się nad prywatnym ubezpieczeniem.

Ile razy pomstowałeś na niedogodność publicznej opieki medycznej? Wielomiesięczne czy nawet kilkuletnie kolejki do lekarza specjalisty podnoszą ciśnienie każdemu, kto miał poważniejsze  problemy ze zdrowiem. Prawdopodobnie należysz także do 75% pracujących Polaków, którzy nie wierzą w otrzymanie z ZUS-u emerytury wystarczającej do pokrycia podstawowych kosztów życia. Jeszcze inną kwestią są ubezpieczenia zapewniające bezpieczeństwo finansowe po wypadku czy długotrwałej chorobie. Polecamy artykuł Prywatne ubezpieczenie? Pomyśl o zabezpieczeniu się na przyszłość.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zainteresuje osoby, które nie są usatysfakcjonowane publicznymi świadczeniami medycznymi albo mają potrzebę częstego korzystania z konsultacji z lekarzem specjalistą. W perspektywie długoterminowego leczenia na pewno będzie to opłacalna inwestycja, ponieważ składki na ubezpieczenie są mniejsze niż prywatna wizyta u dobrego specjalisty. W zależności od tego, jaki wariant ubezpieczenia wybieramy, uzyskujemy łatwiejszy dostęp nie tylko do wizyty specjalisty, ale też badań, zabiegów, a nawet operacji.

Prywatne ubezpieczenie a pewność emerytury

Ubezpieczenie prywatne uzupełnia świadczenie otrzymywane dzięki składkom płaconym do ZUS. Systematyczne, długoletnie odkładanie środków finansowych w postaci składek ubezpieczeniowych pozwala na zgromadzenie kapitału, który po zakończeniu okresu aktywności zawodowej pozwoli nam utrzymać standard życia na wcześniejszym poziomie.

Prywatne ubezpieczenie oszczędnościowe jest ważnym zabezpieczeniem na przyszłość w przypadku, kiedy przez większość życia pracujemy na umowę o dzieło, w ramach której nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie emerytalne czy rentowe. Dla osób podpisujących umowę cywilnoprawną ze swoim pracodawcą to jedyna alternatywa dla emerytury wypłacanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Zabezpiecz się przed sytuacjami kryzysowymi

Jednym z powodów dla których klienci firm ubezpieczeniowych decydują się na ubezpieczenie jest niepewność jutra i liczne zagrożenia cywilizacyjne. Poważna choroba albo wypadek wywracający całe życie do góry nogami to sytuacje, których najbardziej się obawiamy i które zagrażają stabilności naszego życia. Wykupiona polisa ubezpieczeniowa gwarantuje nam, że w przypadku nagłej utraty zdolności do pracy w wyniku ciężkiej choroby czy wypadku, dzięki wypłaconemu z ubezpieczenia świadczeniu będziemy w stanie spłacić kredyt. Nie obciążymy długiem naszych najbliższych ani nie narazimy się na przejęcie naszego majątku przez komornika.

Komfort naszej rodziny to kolejny argument za wykupieniem ubezpieczenia. Jeśli jesteśmy głównym żywicielem rodziny i nasza choroba (czy w najgorszym wypadku śmierć) miałaby pozbawić naszych najbliższych dużej części dochodu, polisa ubezpieczeniowa zagwarantuje naszym najbliższym finansowe bezpieczeństwo.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili