5.6 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Waimea Holding wynajęła firmie keeeper 17,8 tys. m2 w bydgoskim parku logistycznym

Firma Keeeper została nowym najemcą w Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Podpisana umowa zakłada, że jeden z największych europejskich producentów innowacyjnych i wysokojakościowych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych wprowadzi się do nowej lokalizacji w połowie 2020 r. Powstająca hala D, którą keeeper wynajął w całości, będzie liczyła 17 800 m2. Rynek nieruchomości komercyjnych w Bydgoszczy uznawany jest za jeden z najbardziej perspektywicznych w branży magazynowej, ale również bardzo konkurencyjny z uwagi na wysoką podaż nowoczesnych powierzchni.

Hala D w Logistic Park Bydgoszcz oprócz powierzchni magazynowej klasy A będzie dysponowała również częścią biurową (około 500 m2) oraz strefą kompletacji. Budynek został również specjalnie przeprojektowany zgodnie z oczekiwaniami najemcy, co nie jest standardem na rynku powierzchni magazynowych w Polsce i pokazuje indywidualne podejście Waimea Holding do potrzeb klientów.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz ma ciekawą miejską lokalizację, która jest istotnym atutem pod kątem rekrutacji przyszłych pracowników obiektu przez najemców. Przystanek komunikacji publicznej usytuowany jest zaledwie ok. 100 m od parku, a stacja kolejowa ok. 4 km. Jestem przekonany, że jakość projektu, lokalizacja w połączeniu z modelem współpracy z najemcami zakładającym indywidualne podejście i dużą elastyczność w ustalaniu zmian projektowych, są naszą mocną stroną w procesie komercjalizacji” – powiedział szef projektu w Waimea Holding, Wojciech Woliński.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz powstaje na działce liczącej 19 ha. Z planowanych 6 hal dwie już zostały oddane do użytkowania i wynajęte. Podczas pierwszego etapu wybudowano m.in.  halę SBU (Small Business Units) o powierzchni 9226 m2, czyli magazyny oraz biura dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców czy start-upów, które potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Proces komercjalizacji tego etapu przebiegał w błyskawicznym tempie, a koncepcja SBU okazała się dużym sukcesem. W kolejnym etapie powstała hala F, z blisko 5 tys. m2, gdzie najemcą jest operator logistyczny PEKAES i DTS Transport – spółka z branży TSL świadcząca usługi transportowe oraz montażowe.

Bydgoszcz to bardzo ekspansywny rynek, który ma przed sobą dobre perspektywy wzrostu. Dynamika z jaką przybywa tu nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych jest obecnie wizytówką miasta. Od 2017 r.  zasób nowoczesnych powierzchni magazynowych zwiększył się ze 188 do 344 tys. m2, co oznacza coraz ostrzejszą konkurencji„ – powiedział Jakub Jambor, Assiociate Director  w firmie M4 Real Estate, która doradzała przy transakcji. „W tej sytuacji system zachęt, oraz indywidualne podejście, które w przypadku negocjacji z firmą keeeper oznaczało nawet zmianę pierwotnego projektu hali D, pozwoliło na wypracowanie warunków, które okazały się bardzo dobre dla obu stron” – dodał Tomek Maćkowiak,  Assiociate w M4 Real Estate.

Dzięki zrealizowanym miejskim inwestycjom takim jak modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona, Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10 oraz znajdującą się w budowie trasą S5 z pominięciem wjazdu na tereny z zabudową mieszkaniową. Park ma również dogodny dojazd do drogi krajowej S25 Bydgoszcz-Konin-Kalisz), S80 (Bydgoszcz-Lubicz) oraz z międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo, który jest oddalony o 7 km.

Logistyka związana z obsługą poszczególnych kanałów sprzedaży, to dziś jedno z wyzwań jakie stoi przed firmami takimi jak keeeper. Dzięki lokalizacji w pobliżu naszej bydgoskiej fabryki Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest dla nas optymalnym wyborem, a warunki jakie udało się wypracować sprawiają, że możemy się bez przeszkód koncentrować na rozwoju naszego biznesu przy współpracy grupą Waimea Holding” – powiedział Grzegorz Kicerman, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu firmy keeeper.

W tegorocznym zestawieniu miast przyjaznych dla biznesu z regionu Centralnej i Wschodniej Europy (CEE), opracowanym przez Emerging Europe, Bydgoszcz znalazła się w czołówce w takich kategoriach, jak klimat biznesowy (2. miejsce), potencjał gospodarczy (7. miejsce) oraz wsparcie biznesu ze strony władz lokalnych (7. miejsce). W ostatnim czasie Bydgoszcz znalazła się również wśród liderów rankingu fDi Polish Cities of the Future 2019/20, w którym zespół analityczny Financial Times – fDi Intelligence po raz kolejny przyjrzał się bliżej polskim miastom pod względem wskaźników świadczących o atrakcyjności bezpośrednich inwestycji zagranicznych i zdecydował o przyznaniu Bydgoszczy wyróżnienia w kategorii Top 10 Overall – Best for Human Capital and Lifestyle.

Waimea Holding jest polską spółką deweloperską, która od blisko dekady z powodzeniem realizuje projekty parków logistycznych oraz terminali cargo na terenie całego kraju. Posiada także kompetencje z zakresu zarządzania tego typu obiektami. W tym roku wyszła na rynek z rewolucyjnym konceptem Modułów Magazynowo Przemysłowych (MMP), stwarzając niedostępne dotychczas możliwości nie tylko dla mniejszych przedsiębiorców, ale również dla inwestorów indywidualnych, zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości komercyjne. Jeden z Parków MMP powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili