9.3 C
Warszawa
środa, 28 lutego, 2024

Tuptup Bikes w gronie klientów DTW Logistics – rozwój usług fulfillment w śląskim magazynie

Ostatnio do grona klientów DTW Logistics dołączył producent rowerków dziecięcych – firma Tuptup Bikes. Współpraca rozpoczęła się w kwietniu i obejmuje zarówno wspomniane usługi fulfillment, jak i drogowe dostawy w transporcie krajowym oraz do krajów bałtyckich.


Firma Tuptup Bikes, to już trzeci klient DTW Logistics z branży e-commerce wdrożony od początku tego roku w Będzinie. Firma działa na polskim rynku od roku 2016 i jest producentem biegowych rowerków dziecięcych oraz akcesoriów rowerowych dla dzieci (tj. kaski, koszyczki na kierownicę, itp.). Producent sprzedaje swoje towary zarówno w obszarze B2B jak i B2C. Współpraca pomiędzy Tuptup Bikes, a DTW Logistics rozpoczęła się w połowie kwietnia bieżącego roku i obejmuje kompleksową obsługę magazynową towarów: rozformowanie kontenerów, etykietowanie, składowanie, przepakowywanie produktów, kompletację. DTW Logistics ze śląskiego magazynu w Będzinie realizuje także transport krajowy oraz wysyłkę paletową towarów do krajów bałtyckich. Dodatkowo współpraca poza obsługą standardowego asortymentu, tj. rowerków i akcesoriów, obejmuje także sprzedaż części zamiennych oraz obsługę zwrotów i reklamacji. DTW Logistics zapewnia również końcowemu klientowi producenta możliwość odbioru osobistego bezpośrednio z magazynu zamówionych wcześniej towarów lub wysyłkę kurierską.  


„Niewysokie koszty obsługi logistycznej, pełny dostęp do informacji o realizowanych wysyłkach oraz indywidualne podejście skłaniają coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw z branży e-commerce do powierzenia obsługi logistycznej operatorowi zewnętrznemu. Firma Tuptup Bikes to już trzeci klient, który został wdrożony od początku 2017 roku w naszym magazynie na Śląsku. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom IT, cały proces integracji systemu magazynowego klienta oraz naszego trwał zaledwie kilka dni – mówi Marcin Dudek, key account manager DTW Logistics. „Zanotowaliśmy również wyraźną tendencję wzrostową wolumenu obsługiwanych przesyłek naszych klientów, co zaowocowało 35-procentowym wzrostem operacji i sprzedaży w naszym magazynie w Będzinie. Śląsk cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw do lokowania tam procesów logistycznych, nie tylko z branży e-commerce. To skłania nas też do ciągłego rozwoju powierzchni w będzińskim magazynie” – podsumowuje.


DTW Logistics w śląskim magazynie obsługuje aktualnie klientów wielu branż, posiadających różnego rodzaju towary, począwszy od zabawek, przez akcesoria kosmetyczne, małe produkty AGD, aż po wymienione rowerki dziecięce. Wraz z rozwojem współpracy z firmą Tuptup Bikes, DTW Logistics liczy na dalsze poszerzenie zakresu świadczonych usług m.in. o eksport kontenerowy z Chin, czy ewentualną dystrybucję produktów na terenie Europy. Temu ostatniemu sprzyja dogodna lokalizacja magazynu w Będzinie, która pozwala na optymalizację kosztów oraz czasu transportu nie tylko na południu Polski, ale i do krajów Europy Zachodniej czy na Południe.


W związku z rosnącym wolumenem obsługiwanych przesyłek oraz rosnącym zainteresowaniem tą lokalizacją, DTW Logistics prowadzi też rozmowy dotyczące zwiększenia powierzchni magazynu w Będzinie.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
318ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili