7.4 C
Warszawa
środa, 21 lutego, 2024

Thule Group otwiera nowe Centrum Dystrybucyjne w Polsce

Firma Thule Group otworzyła oficjalnie nowe Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowane w miejscowości Huta Szklana w woj. wielkopolskim. Nowy obiekt stanie się kluczowym elementem systemu logistycznego, którego zadaniem będzie obsłużenie rosnącego zapotrzebowania na produkty Thule Group w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki niemu firma będzie w stanie zapewnić sprawniejszą obsługę sprzedawcom, a także zoptymalizować transport swoich produktów w regionie, co pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.


Nowy obiekt oficjalnie otworzył Dyrektor Generalny i Prezes Thule Group, Magnus Welander. Centrum Dystrybucyjne w Hucie Szklanej ma 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni – obiekt tej wielkości wydatnie przyczyni się do zwiększenia elastyczności i efektywności systemu dystrybucji firmy podczas jej ekspansji na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.


 Nasze nowe centrum dystrybucyjne pozwoli nam działać znacznie elastyczniej i sprawniej docierać do naszych klientów w Polsce, Czechach, Bułgarii czy Rumunii, ale także w Rosji i Skandynawii. Strategiczne zlokalizowanie Centrum – obok naszej największej fabryki – pozwoli nam również znacząco ograniczyć wpływ na środowisko. Lokalizacja i nowe szlaki dystrybucyjne sprawią, że zdecydowanie skrócone zostaną trasy, którymi są transportowane nasze produkty


– wyjaśnia Magnus Welander.


 


Thule Group jest obecna w Hucie Szklanej już od ponad 15 lat – w miejscowości tej zlokalizowana jest największa z sześciu europejskich fabryk firmy. W nowe Centrum Dystrybucyjne zainwestowano 65 mln SEK. Łączna liczba pracowników zatrudnionych w zlokalizowanych w Polsce zakładach Thule Group waha się – w zależności od sezonu – od 350 do 700.


 


""


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili