0.9 C
Warszawa
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Szczeciński hurtowy oddział Specjał podwaja swoją powierzchnię

Grupa Kapitałowa Specjał zdecydowała się przenieść zachodniopomorski oddział do budynku 7R City Flex Szczecin, który mieści się w granicach miasta. Nowa hurtownia zajmie ponad 4 700 mkw. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Specjał to wiodący w branży dystrybutor FMCG z prawie 30-letnią historią. Grupa liczy już 16 lokalizacji w całej Polsce. W ofercie Specjału znajdują się najlepiej rotujące markowe produkty: słodycze, soki, napoje, kawy, herbaty, nabiał i tłuszcze. Sprzedaż w Szczecinie nastawiona jest głównie na rynek krajowy, ale również na eksport do Anglii czy Holandii.

– Organiczny rozwój firmy w Szczecinie sprawił, że po kilku latach zdecydowaliśmy się przenieść naszą hurtownię w jeszcze lepiej dostępne dla klientów miejsce. Zachodniopomorski oddział obsługuje rynek polski oraz rynki zagraniczne, dlatego ważne dla nas było także usytuowanie blisko autostrady A6. Cresa pomogła nam wynegocjować korzystne warunki, dzięki którym mogliśmy sobie pozwolić na niemal dwukrotne zwiększenie powierzchni hurtowni w Szczecinie – mówi Zdzisław Wdowiak, dyrektor ds. technicznych, Grupa Kapitałowa Specjał.

– Grupa Kapitałowa Specjał jest kolejną firmą, która zdecydowała się na prowadzenie działalności w szczecińskim obiekcie. Tym samym 7R City Flex Szczecin jest w całości wynajęty. Warto zaznaczyć, że to nasza kolejna umowa z Grupą Kapitałową Specjał, która zajmuje powierzchnię także w 7R Park Kraków. Cieszę się, że klienci, którzy już nas znają, chętnie wracają i chcą się rozwijać w innych proponowanych przez nas lokalizacjach. To dla nas najlepsze potwierdzenie najwyższej jakości naszych usług zarówno w trakcie realizacji projektu, jak i później w trakcie trwania umowy najmu – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

Hurtownia Specjał w 7R City Flex Szczecin zajmie 4400 mkw. powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej. Nieruchomość 7R City Flex Szczecin położona jest w granicach Szczecina przy ulicy Andrzeja Struga. Atrakcyjności lokalizacji dodaje sąsiedztwo centrum handlowego oraz sklepów sieciowych. Położenie inwestycji zapewnia doskonałą komunikację z miastem, autostradą A6, a także licznymi środkami transportu takimi jak transport lotniczy, morski i kolejowy zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. 7R City Flex Szczecin to nowoczesny budynek klasy A o powierzchni około 10 500 mkw.

– Intensywny rozwój Grupy Kapitałowej Specjał wymaga odważnych decyzji. Znacznie większa powierzchnia szczecińskiej hurtowni pozwala na planowanie kolejnych kroków ekspansji w tym regionie i za granicą. Jestem pewna, że nowa lokalizacja zachęci kolejne grupy klientów do korzystania z usług tej firmy – mówi Katarzyna Bojanowicz, Business Development Director w Dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cresa Polska.

 

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili