Rozwiązania Dachser ułatwiają wejście na nowe rynki

Oferując kompleksową obsługę w ramach globalnych łańcuchów dostaw, Dachser wspiera eksportową ekspansję firmy, w tym rozwój na rynku amerykańskim.


Firma Muc-Off powstała w 1991 roku w Wielkiej Brytanii. Jej charakterystyczny różowy spray do czyszczenia rowerów i motocykli jest jednym z wiodących produktów na rynku w swojej kategorii. W ofercie marki znajduje się także wiele różnorodnych produktów do konserwacji różnych pojazdów – od smarów do łańcuchów, po produkty do pielęgnacji siodełek rowerowych.


Produkty Muc-Off sprzedawane są w całej Europie, a dzięki międzynarodowym dystrybutorom trafiają do odbiorców również na całym świecie. W zarządzaniu łańcuchem dostaw firmy bardzo ważną rolę odgrywa Dachser. Operator, który świadczy usługi logistyczne dla Muc-Off od 2014 roku organizuje dla swojego klienta dostawy komponentów z Dalekiego Wschodu i realizuje znaczną część eksportu z magazynu firmy w miejscowości Swindon w Anglii. Dachser świadczy również usługi z zakresu transportu morskiego w ramach działalności Dachser Air & Sea Logistics, dostarczając produkty marki także na rynek amerykański.


Rozległa sieć dystrybucyjna, niezawodność i krótkie terminy dostaw to główne czynniki, które zadecydowały o wyborze przez firmę Muc-Off globalnego operatora. Kolejnym z nich jest możliwość monitorowania przez klientów przesyłek i dostęp do informacji o nich w czasie rzeczywistym na terenie całej Europy. Opracowane przez Dachser oprogramowanie Domino, które pozwala zarządzać wszystkimi procesami przewozu towarów, począwszy od planowania, przez zarządzanie zamówieniami, aż po śledzenie i przetwarzanie faktur oraz dystrybucję materiałów do pakowania okazało się skutecznym narzędziem we współpracy z Muc-Off.


Elektroniczne potwierdzenie odbioru jest dla nas jednym z najważniejszych aspektów systemu śledzenia przesyłek firmy Dachser. Cenimy sobie również bezpośrednie relacje z pracownikami Dachser. Doświadczony zespół w siedzibie Dachser w Dartford na południu Anglii jest zawsze gotowy zaoferować nam pomoc i porady, w szczególności w sytuacjach kryzysowych, gdy musimy się zmierzyć z trudnymi warunkami eksportowymi w niektórych regionach lub gdy jesteśmy pod ogromną presją czasową. Ten rodzaj usług jest nieoceniony i pomógł nam dotrzymać terminów, mimo napiętego harmonogramu mówi Simon Jennings, Menedżer Logistyki Muc-Off.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili