Rossmann otworzył centrum dystrybucyjne w Pyskowicach

450

Jak podaj firma, zatrudnienie w nowym centrum dystrybucji znalazło 230 osób a dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego powstało 70 miejsc pracy.


 


""


Budowa kosztowała 70 mln zł i trwała 11 miesięcy. W tym czasie powstał magazyn o wysokości składowania do 11,5 m. Jego integralną częścią jest budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,5 tys. m². Stan magazynowy, który obecnie wynosi ponad 9 tys. palet, będzie stopniowo zwiększany, podobnie jak ilość obsługiwanych procesów.


 


W magazynie na różne stanowiska przyjęto do pracy 230 osób. Oprócz magazynierów zatrudnienie znaleźli informatycy oraz pracownicy działu administracji. Dodatkowo przy obsłudze centrum logistycznego w firmach zajmujących się transportem, ochroną, sprzątaniem i cateringiem zatrudniono około 70 osób. W tej chwili dzięki inwestycji Rossmanna pracę znalazło 300 osób, z czego ponad 120 z samych Pyskowic. W ciągu 5 lat liczba pracowników magazynu powinna zwiększyć się o kolejnych 100 osób.


   "To nasza najważniejsza inwestycja w tym roku. Mamy bardzo dużą dynamikę ekspansji, ponieważ co roku otwieramy 150 sklepów. Dlatego musimy zadbać o odpowiedni rozwój naszego zaplecza logistycznego. Od ponad dwóch lat w Grudziądzu działa regionalne centrum dystrybucyjne, które odciążyło pracę głównego magazynu w Łodzi. Podobnego efektu oczekujemy po uruchomieniu magazynu w Pyskowicach"


 


– mówi Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.


 


W lutym 2012 roku Rossmann uruchomił swoje pierwsze regionalne centrum dystrybucyjne o powierzchni magazynowej 25 tys. m². Powstało ono w Grudziądzu i obsługuje północną część Polski. W Łodzi, obok centrali firmy przy ul. św. Teresy działa główne centrum dystrybucyjne o powierzchni 50 tys. m². Obecnie, łącznie z centrum w Pyskowicach, cała powierzchnia magazynowa Rossmanna wynosi 100 tys. m².


 


 


 


Rossmann w Pyskowicach:


 


Ponad 230 osób zatrudnionych w Centrum logistycznym


70 osób z firm zewnętrznych zatrudnionych przy obsłudze Centrum


70 mln zł – koszt budowy Centrum


11 miesięcy trwała budowa Centrum


25 tys. – powierzchnia Centrum Logistycznego


1,5 tys. m² – powierzchnia budynku biurowo- socjalnego


9 ha liczy powierzchnia działki na której znajduje się magazyn


 


Rossmann w liczbach:


 


21 lat firma jest obecna w Polsce


945 sklepów Rossmann w całej Polsce


400 miast, w których Rossmann ma sklepy


Ponad 150 nowych drogerii rocznie


Około 16 000 SKU – produktów w ofercie sklepu


800 dostępnych marek zarówno polskich jak i zagranicznych


Lider branży z 25% udziałem w rynku chemiczno – kosmetycznym


13 tys. pracowników w całej Polsce


1 mld na inwestycje od 1993 roku


 


 


Rozwój sieci Rossmann w Polsce


""


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj