Prologis Park Teresin Bazą Dla NTA i Euro Pool System

Transakcje obejmują:


  • 5 850 metrów kwadratowych – umowa najmu obejmująca powierzchnię magazynową i biurową z firmą NTA, specjalizującą się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów papierniczych, która wraz

    z nową umową zajmuje w parku Prologis łącznie 11,850 metrów kwadratowych.


  • 9 900 metrów kwadratowych – umowa najmu obejmująca powierzchnię magazynową i biurową z firmą Euro Pool System, liderem rynku opakowań wielokrotnego użytku dla europejskiego łańcucha dostaw produktów świeżych.


 


„W Prologis Park Teresin jesteśmy już od pięciu lat. Ta lokalizacja świetnie się sprawdziła dla naszego biznesu, dlatego postanowiliśmy wynająć dodatkową powierzchnię” – powiedział Leszek Garzombke, Dyrektor ds Logistyki, NTA. „Dużym atutem tego parku jest bocznica kolejowa, która zapewnia nam połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i do Rosji”.


 


„Euro Pool System rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2014 roku” – powiedział Julio Lázaro Badenas, International Operations Manager, Euro Pool System. „Otwarcie oddziału Euro Pool System Return Logistics Service w Prologis Park Teresin doskonale wpisuje się w nasze plany rozwoju w Polsce. Od teraz, będąc blisko naszych klientów z Polski, będziemy również świadczyć usługi z zakresu logistyki zwrotów w naszym nowym magazynie w Teresinie.”


 


Prologis Park Teresin składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 160 000 metrów kwadratowych. Park ma własną bocznicę kolejową i połączenie z drogą krajową DK92 oraz autostradą A2 (Węzeł Wiskitki). Centrum oferuje idealne warunki do dystrybucji krajowej i międzynarodowej.


 


„Nowe umowy najmu są dowodem na to, że nasz park w Teresinie cieszy się niesłabnącym powodzeniem,” – powiedziała Kamila Pruk, senior leasing manager Prologis w Polsce. „Doskonała lokalizacja parku oraz bliskość ważnych drogowych i kolejowych szlaków komunikacyjnych umożliwia naszym klientom rozwój biznesu zarówno na terenie kraju, jak i za zagranicą.”


 


Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona  metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 30 czerwca 2016 r.).  

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili