Prologis Buduje Swój Pierwszy w CEE Obiekt Logistyczny Zaprojektowany w Oparciu o Technologię BIM

0 532

Prologis, Inc., światowy lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o rozpoczęciu budowy nowego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 10 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Harbor na Węgrzech. Zakończenie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r., zaledwie pół roku po rozpoczęciu inwestycji.

Ten nowoczesny, wysokiej jakości budynek jest pierwszym obiektem logistycznym Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowanym z wykorzystaniem technologii BIM (ang. Building Information Modeling – modelowanie informacji o budowaniu). BIM to inteligentny proces bazujący na trójwymiarowych modelach, który umożliwia tworzenie wizualizacji inwestycji na każdym etapie jej powstawania, odzwierciedlając wszystkie rzeczywiste parametry i właściwości obiektu. Dzięki temu specjaliści w dziedzinie architektury, inżynierii i budownictwa zyskują lepszy wgląd w projekt oraz narzędzia umożliwiające skuteczniejsze planowanie, projektowanie i budowanie obiektów i ich infrastruktury, a na późniejszym etapie także zarządzanie nimi.

Budynek spekulacyjny powstający w Prologis Park Budapest-Harbor będzie wyposażony w wysokiej jakości izolowane panele ścienne oraz system dachowy, a także wysokowydajne ogrzewacze gazowe, które umożliwią zmniejszenie kosztów ogrzewania o 30 procent. Kolejnym rozwiązaniem zgodnym z ideą zrównoważonego rozwoju będzie zastosowanie w budynku energooszczędnego oświetlenia LED i dużych świetlików, które pozwolą zmniejszyć koszty energii elektrycznej o 45 procent w porównaniu z najnowszymi standardami w zakresie oświetlenia. Z kolei system smart meteringu pomoże monitorować i optymalizować zużycie wody, gazu i energii w budynku. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe obiekty Prologis, budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

„W odpowiedzi na wysokie zainteresowanie klientów tą lokalizacją, zdecydowaliśmy się rozbudować park o dodatkowe 10 000 metrów kwadratowych, co wesprze naszych nowych klientów w rozwoju ich działalności” – powiedział László Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech. „Technologia BIM jest kluczowa dla Prologis – stanowi bazę do zbierania i przetwarzania danych o obiekcie, a także zarządzania inteligentnymi budynkami. Dzięki niej wykorzystujemy też odnawialne źródła energii, co odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozwijanie inwestycji o zerowym bilansie emisji związków węgla.”

Prologis Park Budapest-Harbor znajduje się na południowym krańcu Budapesztu, w dzielnicy 22, po zachodniej stronie Dunaju. Park, składający się z 10 budynków o łącznej powierzchni 130 000 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 27 000 metrów kwadratowych w przyszłości, ma doskonały dostęp do międzynarodowych tras handlowych przez drogę krajową N6 oraz autostrady M0 i M6.

Z portfolio 660 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej w siedmiu parkach przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech (stan na 30 czerwca 2018 r.).

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej