PRB optymalizuje proces przygotowania zamówień

0 472

Wraz ze swoim rozwojem, grupa PRB specjalizująca się w sektorze powłok i klejów do budynków, będąca największym we Francji producentem powłok elewacyjnych, zbudowała nowy magazyn w swoim oddziale w La Mothe-Achard (85), z którego towary są rozsyłane transportem samochodowym. W inwestycji miała swój udział firma Interroll, która dostarczyła rozwiązania do optymalizacji magazynowania i przygotowania zamówień.

Budynki PRB znajdują się na terenie o powierzchni 35 hektarów. Zajmują powierzchnię 90,000 metrów kwadratowych, z czego 70,000 metrów kwadratowych przypada na powierzchnię magazynową. Jako największy, niezależny francuski producent powłok elewacyjnych, grupa PRB chciała zoptymalizować pracę tego oddziału, aby zwiększyć płynność, szybkość i bezpieczeństwo procesu przygotowania zamówień. Po wcześniejszej realizacji kilku udanych projektów korzystających z rozwiązań dostarczanych przez Interroll, PRB po raz kolejny zwrócił się do tego czołowego szwajcarskiego producenta o uczynienie swojego systemu jak najbardziej wydajnym.

 

Dynamiczny magazyn do zarządzania dużą rotacją produktów

Każdego roku PRB produkuje 600,000 ton powłok, klejów, fug, farb itp., dlatego tak ważne było zracjonalizowanie powierzchni magazynowej, aby uniknąć konieczności budowania ogromnych,
kosztownych magazynów. Tu właśnie pojawił się system dynamicznego grawitacyjnego
przepływu firmy Interroll, w którym zarządzanie first in, first out (FIFO), duża rotacja i
zapewnienie bezpieczeństwo operatora są najważniejszymi wymogami. To gęste rozwiązanie magazynowe pozwoliło firmie PRB zaoszczędzić nawet do 40% powierzchni. Ponadto, technologia zastosowana w rozwiązaniu Interroll zapewnia większe bezpieczeństwo pracy z paletami o masie do 700 kg. Zapewniają to magnetyczne kontrolery prędkości, pozwalające osiągnąć dokładność regulacji równą 0,3 metra na sekundę. Kontrolery prędkości separatora bezpieczeństwa Time Plus zapewniają całkowicie bezpieczne warunki pracy operatorów.

 

Optymalne przygotowanie palet mieszanych

Nie wszyscy klienci zamawiają kompletne palety. Często zamówienie wymaga skompletowania palety poprzez wybór pojedynczych produktów z innych palet. Tego typu zarządzanie kompletacją stało się znacznie bardziej efektywne dzięki zainstalowaniu grawitacyjnych regałów dla dużych obciążeń. Dynamiczne rolkowe regały paletowe palet zostały zainstalowane bezpośrednio na podłodze i wymagają podwójnej przestrzeni. Podczas użytkowania, przygotowujący zamówienie mają linie ustawione na optymalnej wysokości do pakowania ręcznego. Po opróżnieniu palety, następna przesuwa się na szczyt przenośnika grawitacyjnie co oznacza, że operator ma zawsze wystarczającą ilość zapasów do przygotowania zamówień. Pozwala to także zespołom obsługi na zastąpienie rozładowanej palety na pełną na drugim końcu przenośnika. Wynikiem tego jest brak przerw w przygotowaniu zamówień, brak straty czasu przy przemieszczaniu towarów i mniejsze ryzyko wypadków, gdyż operatorzy nie znajdują się na tych samych ścieżkach, co urządzenia przemieszczające towary.

 

Wyniki pasujące do oczekiwań

Dzięki 3150 miejscom do składowania palet i 106 regałom dwupaletowym do przygotowywania
zamówień, PRB dostarcza 12,000 palet tygodniowo. Zarządzanie zapasami jest bardzo bezpieczne, łatwe i wydajne. Firma PRB jest całkowicie zadowolona z instalacji nie wymagającej utrzymania ani energii innej niż grawitacyjna.

Fot. 1: Regały wyposażone w przenośniki grawitacyjne do zwartego składowania palet

Fot. 2: Stanowiska do przygotowania zamówień wyposażone w rozwiązania Interroll do
kompletowania palet

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej