8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Panattoni Europe w formule BTO dla ELTEK Poland

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie podpisał umowę z ELTEK Poland na budowę obiektu produkcyjno-magazynowego w formule build-to-own (BTO). Inwestycja o powierzchni 11 400 m kw. powstanie w Bielsko-Białej, a termin jej przekazania przyszłemu właścicielowi przypada na w IV kwartał 2019 r. Za doradztwo firmie ELTEK odpowiedzialne było AXI IMMO.

ELTEK POLAND jest częścią włoskiej grupy ELTEK globalnej firmy projektującej i produkującej elektromechaniczne i elektroniczne komponenty dla branży motoryzacyjnej, AGD oraz medycznej. Firma posiada 6 zakładów produkcyjnych, we Włoszech, Szwajcarii, Polsce, Brazylii oraz Chinach. Oddział w Polsce powstał w 2004 roku, zlokalizowany jest w Bielsko-Białej i specjalizuje się w produkcji komponentów dla sektora AGD i motoryzacyjnego.

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy i rosnącym zapotrzebowaniem na większą powierzchnię produkcyjną, ELTEK POLAND zdecydował się na otwarcie nowego oddziału w Bielsko-Białej. Obiekt o powierzchni 11 400 m kw. zrealizowany zostanie w formule build-to-own (BTO) przez Panattoni Europe i powstanie w bardzo dobrze skomunikowanym punkcie, przy ulicy Świt. Część produkcyjno-magazynowa zajmie 9 100 m kw., natomiast komponent biurowy blisko 2 300 m kw. Jak komentuje Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe: „Realizacja inwestycji w formule BTO to często kompleksowe zadanie od przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta. Deweloper jest również odpowiedzialny za doradztwo klientowi na każdym etapie inwestycji, łącznie z jej planowaniem. Dlatego dziękuję ELTEK POLAND za powierzone nam zadanie i możliwość realizacji tak ciekawego przedsięwzięcia”.

„W związku z rozwojem polskiego oddziału firmy i niewystarczającą już powierzchnią operacyjną jaką dysponujemy w obecnym miejscu, zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego zakładu. Nowy obiekt powstanie w atrakcyjnej lokalizacji, przy ulicy Świt, która znajduje się tuż przy trasie europejskiej E462, biegnącej przez wschodnie Czechy i południową Polskę oraz drodze ekspresowej S1, co pozwali nam na szybkie połączenie z naszymi rynkami docelowymi. Również dzięki sieci komunikacji miejskiej dostępnej w tej lokalizacji nasi niezmechanizowani pracownicy będą mogli docierać dogodnie do pracy, co również było dla nas jednym z kluczowych aspektów przy wyborze nowej lokalizacji” – komentuje Aleksander Gurgul, Prezes Zarządu Eltek Poland Sp. z o.o.

Za doradztwo firmie ELTEK odpowiedzialne było AXI IMMO i jak podkreśla Anna Głowacz, Dyrektor Działu Industrial w AXI IMMO: „Klientowi zależało na zakładzie w Bielsku Białej, gdzie firma funkcjonuje od samego początku. Znalezienie gruntu pod projekt BTS w tym regionie nie było łatwe, biorąc pod uwagę deficyt działek, wynikający z ukształtowania terenu. Dzięki szerokiej znajomości bielskiego rynku, udało nam się znaleźć odpowiedni teren w dogodnej dla klienta lokalizacji, gdzie niebawem powstanie nowy oddział firmy”.

Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty przemysłowe (BTS) to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Deweloper jako pierwszy na polskim rynku dostrzegł potrzebę ich realizacji, zaś projekty BTO stanowią uzupełnienie bogatej oferty firmy. Wybór dewelopera do realizacji obiektu na własność to przede wszystkim skorzystanie z wieloletniego doświadczenia takiego partnera, jego kompetencji i rozpoznania rynku, a co najważniejsze możliwość powierzenia kompleksowości realizacji inwestycji. Z takiego spektrum zadań powierzonych Panattoni Europe skorzystały dotychczas m.in.: GE Energy Management w Europie, dla której deweloper wybudował pierwszą inteligentną fabrykę o łącznej powierzchni ponad 45 000 m kw.; Lear Corporation specjalizujący się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów, dla którego Panattoni przebudował istniejący obiekt o powierzchni 30 000 m kw., czy Bombardier Transportation, dla którego powstała fabryka nadwozi nowoczesnych pociągów pasażerskich. Ostatnimi zaś projektami realizowanymi w formule BTO są: fabryka komponentów hydraulicznych firmy Voss Fluid, fabryka, zakład produkcyjny zmywarek BSH, fabryka słonych przekąsek dla Intersnack Poland, czy fabryka płyt silikatowych dla duńskiej firmy Skamol A/S.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili