20.9 C
Warszawa
wtorek, 9 sierpnia, 2022

P3 i Carrefour podpisują umowę na budowę kompleksu logistycznego

Najem powierzchni nastąpi w ramach transakcji utworzenia węzła logistycznego o powierzchni 81.000 m2 w parku dla firmy Carrefour, wiodącej w europejskim handlu detalicznym.


 


Nowy obiekt dla Carrefour będzie obejmować istniejący już magazyn, a także chłodnię o powierzchni 15.000 m2, która powstanie w formule Build-to-Suit (BTS). Będzie to pierwsza budowa BTS firmy P3 w Rumunii od czasu nabycia parku P3 Bucharest, największego parku logistycznego w kraju, co nastąpiło w tym roku.


 


Nowe budynki zwiększą całkowite portfolio firmy P3 na terenie Rumunii – obejmujące już osiem magazynów – do około 270.000 m2.


    Będzie to jedna z naszych największych tegorocznych transakcji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zabezpieczenie najemcy klasy firmy Carrefour dla tak dużego i znaczącego nowego projektu stanowi ważne osiągnięcie dla firmy P3. Rynek rumuński rozwija się dynamicznie, a my mamy wysokie ambicje wobec tego kraju. Po nabyciu w tym roku parku P3 Bucharest, będącego największym parkiem logistycznym w kraju, jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego pierwszego projektu BTS. Transakcja ta stanowi świadectwo wielu mocnych stron parku pod względem lokalizacji i jego obiektów oraz zdolności firmy P3 do realizowania budynków zaprojektowanych z myślą o potrzebach naszych klientów – szybko i z zachowaniem efektywności kosztów. Carrefour jest naszym klientem we Francji i cieszymy się, że możemy teraz współpracować z nim również w Rumunii.


  • skomentował Ian Worboys, CEO firmy P3


Prace nad pierwszym budynkiem rozpoczęły się w październiku 2015, a obiekt logistyczny zostanie ukończony w fazach od kwietnia do października 2016 roku.


 


Budynki zostaną zrealizowane zgodnie ze standardami nowej generacji P3, z myślą o spełnieniu rygorystycznych europejskich kryteriów oddziaływania na środowisko i uzyskiwaniu oszczędności eksploatacyjnych. Aby to osiągnąć, P3 współpracuje z firmą Carrefour nad badaniem różnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak oświetlenie LED, zarządzanie dostarczaniem wody, energooszczędne rozwiązania fasadowe (hermetyczne w chłodni), kompleksowy system zarządzania budynkiem. Nowo wybudowana powierzchnia zostanie również zaprojektowana z myślą o wspieraniu zmieniających się potrzeb firmy Carrefour poprzez możliwości rozbudowy.


 


Park P3 Bucharest, położony strategicznie w odległości około 13 km na zachód od centrum Bukaresztu, jest w pełni skomercjalizowany. Dodatkowo na terenie parku znajduje się grunt, który można zabudować w celu udostępnienia około 114.000 m2 dodatkowej powierzchni w jednostkach od 4.000 m2 do 40.000 m2.


 


P3 Bucharest oferuje bezpośredni dojazd do nowej autostrady A1 i jest z niej doskonale widoczny. Park znajduje się w pobliżu obwodnicy miasta, która ułatwia dojazd do sześciu dzielnic, międzynarodowego portu lotniczego Henri Coanda (22 km) oraz do autostrady A2.


 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili