15.8 C
Warszawa
piątek, 31 marca, 2023

P3 i Carrefour podpisują umowę na budowę kompleksu logistycznego

Najem powierzchni nastąpi w ramach transakcji utworzenia węzła logistycznego o powierzchni 81.000 m2 w parku dla firmy Carrefour, wiodącej w europejskim handlu detalicznym.


 


Nowy obiekt dla Carrefour będzie obejmować istniejący już magazyn, a także chłodnię o powierzchni 15.000 m2, która powstanie w formule Build-to-Suit (BTS). Będzie to pierwsza budowa BTS firmy P3 w Rumunii od czasu nabycia parku P3 Bucharest, największego parku logistycznego w kraju, co nastąpiło w tym roku.


 


Nowe budynki zwiększą całkowite portfolio firmy P3 na terenie Rumunii – obejmujące już osiem magazynów – do około 270.000 m2.


    Będzie to jedna z naszych największych tegorocznych transakcji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zabezpieczenie najemcy klasy firmy Carrefour dla tak dużego i znaczącego nowego projektu stanowi ważne osiągnięcie dla firmy P3. Rynek rumuński rozwija się dynamicznie, a my mamy wysokie ambicje wobec tego kraju. Po nabyciu w tym roku parku P3 Bucharest, będącego największym parkiem logistycznym w kraju, jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego pierwszego projektu BTS. Transakcja ta stanowi świadectwo wielu mocnych stron parku pod względem lokalizacji i jego obiektów oraz zdolności firmy P3 do realizowania budynków zaprojektowanych z myślą o potrzebach naszych klientów – szybko i z zachowaniem efektywności kosztów. Carrefour jest naszym klientem we Francji i cieszymy się, że możemy teraz współpracować z nim również w Rumunii.


  • skomentował Ian Worboys, CEO firmy P3


Prace nad pierwszym budynkiem rozpoczęły się w październiku 2015, a obiekt logistyczny zostanie ukończony w fazach od kwietnia do października 2016 roku.


 


Budynki zostaną zrealizowane zgodnie ze standardami nowej generacji P3, z myślą o spełnieniu rygorystycznych europejskich kryteriów oddziaływania na środowisko i uzyskiwaniu oszczędności eksploatacyjnych. Aby to osiągnąć, P3 współpracuje z firmą Carrefour nad badaniem różnych nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak oświetlenie LED, zarządzanie dostarczaniem wody, energooszczędne rozwiązania fasadowe (hermetyczne w chłodni), kompleksowy system zarządzania budynkiem. Nowo wybudowana powierzchnia zostanie również zaprojektowana z myślą o wspieraniu zmieniających się potrzeb firmy Carrefour poprzez możliwości rozbudowy.


 


Park P3 Bucharest, położony strategicznie w odległości około 13 km na zachód od centrum Bukaresztu, jest w pełni skomercjalizowany. Dodatkowo na terenie parku znajduje się grunt, który można zabudować w celu udostępnienia około 114.000 m2 dodatkowej powierzchni w jednostkach od 4.000 m2 do 40.000 m2.


 


P3 Bucharest oferuje bezpośredni dojazd do nowej autostrady A1 i jest z niej doskonale widoczny. Park znajduje się w pobliżu obwodnicy miasta, która ułatwia dojazd do sześciu dzielnic, międzynarodowego portu lotniczego Henri Coanda (22 km) oraz do autostrady A2.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili