1.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Omnipack w Panattoni Park Gorzów

Firma Omnipack Sp. z o.o., zajmująca się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań w zakresie usług fulfillment, wynajęła blisko 6,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w nowo powstającym parku logistycznym Panattoni Park Gorzów. W transakcji najemcę reprezentowali Damian Kołata i Paulina Machałowska z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Omnipack to lider rynku logistyki dla e-commerce w Polsce świadczący sklepom internetowym kompleksową obsługę w modelu fulfillment. Dzięki rozwiązaniom logistycznym, pomaga swoim klientom zyskać przewagę konkurencyjną i dostarczać doskonałe wrażenia sprzedażowe. Do tej pory firma dysponowała dwoma magazynami klasy A zlokalizowanymi w okolicach Warszawy o łącznej powierzchni 5,3 tys. mkw. Nowe lokalizacje to zwiększenie powierzchni o 13 tys. mkw.

Ulokowanie nowego centrum magazynowego Omnipack w dynamicznie rozwijającym się Gorzowie Wielkopolskim, tuż obok niemieckiej granicy, jest elementem szerokiej strategii firmy, dotyczącej obsługi klientów z rynków zachodnich. Zespół Cushman & Wakefield wspierał ten proces w sposób holistyczny. Doradztwo obejmowało w tym przypadku nie tylko rozwiązania stricte magazynowe i techniczne, lecz także kwestie dostępności zasobów ludzkich, konkurencji i elementów operacyjnych oraz komercyjnych.

Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy współpracować z firmą Omnipack, której spora część klientów działa w branży e-commerce i wdraża wielokanałową strategię sprzedaży. To bardzo dynamicznie rozwijający się segment rynku, na którym Cushman & Wakefield ma już swoją ugruntowaną pozycję, jako rzetelny i merytoryczny doradca – komentuje Damian Kołata, Associate, Senior Business Development Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Powierzchnia magazynowa jest tym elementem naszego biznesu, bez którego nie możemy się dalej rozwijać. Z tego też powodu w tym roku otwieramy dwa nowe magazyny o powierzchni 6,5 tys. mkw. każdy. Przy transakcji dotyczącej lokalizacji gorzowskiej pomagał nam doświadczony w e-commerce zespół Cushman & Wakefield. Ich udział nie ograniczał się jedynie do reprezentowania nas przed developerem, ale również wsparli nas w zakresie analizy dostępności kadry, czy możliwości ekspansji na kluczowych dla nas rynkach – dodaje Rafał Szcześniewski, Founder & COO Omnipack.

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to już kolejny projekt dewelopera w województwie lubuskim, będący jednocześnie pierwszym obiektem typu multi-tenant w Gorzowie. Jak komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni: – Realizowany przez nas Panattoni Park Gorzów Wielkopolski to jedno z ciekawszych miejsc na magazynowej mapie Polski. Inwestycja jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 7 km od centrum miasta, w pobliżu S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Dzięki temu może służyć klientom zarówno zza Odry, jak i rodzimym przedsiębiorstwom skoncentrowanym na rozwoju biznesu w zachodniej Europie. 

Panattoni Park Gorzów Wielkopolski składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 69 tys. mkw. Dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów, park jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili