Nowe magazyny neutralne emisyjnie

Kolejne pokolenie magazynów neutralnych emisyjnie

Jako deweloper magazynów staramy się być o krok przed tym, co przyniesie przyszłość. Dbamy o naszych klientów i koncentrujemy się na budowie długotrwałych relacji. Dlatego oprócz powierzchni, dzięki którym mogą efektywnie prowadzić swoją działalność na najważniejszych rynkach, proponujemy im rozwiązania stanowiące wartość dodaną, dzięki którym rozwijają swoje biznesy, a jednocześnie osiągają cele środowiskowe. 

 

Nowa generacja nieruchomości logistycznych

Niedawno oddaliśmy do użytku wyjątkowy budynek dla naszego europejskiego klienta L’Oreal w Muggensturm w Niemczech. Mimo gigantycznej powierzchni 101 000 metrów kwadratowych (to ich największe centrum dystrybucyjne na świecie), to wcale nie rozmiar budynku robi największe wrażenie, a fakt, że został on starannie zaprojektowany z myślą o zapewnieniu stałej, neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla działalności.

Nowy magazyn, zajmujący powierzchnię 18 hektarów, stanowi centrum obsługi rynków L’Oreal w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Zrównoważony rozwój był kluczowy na każdym etapie powstawania inwestycji – od projektu po wykonanie i późniejsze użytkowanie. Funkcjonalność została w pełni dostosowana do standardów logistycznych, zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. W budynku postawiono na zrównoważoną energię. Tereny zielone nawadniane są wodą deszczową, która jest także wykorzystywana do czyszczenia hali i spłukiwania wody w toalecie. Budynek jest doskonale izolowany, wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, ma także zamontowane na dachu panele słoneczne o maksymalnej zdolności szczytowej 2,0 megawatów.

Podczas realizacji tej inwestycji szczególną uwagę poświęciliśmy też naturalnemu krajobrazowi i lokalizacji. Współpracowaliśmy z władzami gminy, aby określić i wprowadzić działania mające na celu ochronę gatunków występujących na terenie naszego parku.  Szczególnie w odniesieniu do skowronka – rodzimego gatunku ptaka występującego na lokalnych terenach wiejskich. Ponadto na dachu naszego budynku stworzyliśmy siedlisko ochronne o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych. 

 

Znaczenie relacji z klientem

Jeśli chodzi o inicjatywy dotyczące klientów i środowiska, możemy pochwalić się pewnymi osiągnięciami. Sukces tego neutralnego emisyjnie projektu partnerskiego częściowo zawdzięczamy temu, że nasza strategia zrównoważonego rozwoju doskonale wpisała się w wysokie standardy środowiskowe firmy L’Oreal. Równie ważnym czynnikiem była nasza długotrwała relacja z klientem w całej Europie. Dzięki nam L’Oreal ma dostęp do największych rynków oraz elastycznych, trwałych i zrównoważonych rozwiązań odpowiadających jego potrzebom logistycznym, dlatego też wybór Prologis jako dostawcy nowego centrum dystrybucyjnego firmy był bardzo prosty.

Dzięki współpracy z nami, która sięga 2006 roku, ten gigant kosmetyczny stopniowo rozszerzał swój udział w rynku europejskim, początkowo dwukrotnie, a teraz nawet czterokrotnie zwiększając swoją całkowitą powierzchnię, która obecnie wynosi ponad 140 000 metrów kwadratowych. Na każdym kroku wspieramy naszego klienta, umożliwiając mu stworzenie odpowiednich centrów logistycznych w Vermars i Pradze zapewniających dostęp do rynków Europy Południowej i Wschodniej, a teraz także w Muggensturm w Europie Północnej. Ta najnowocześniejsza inwestycja ustanawia zupełnie nowe standardy dla przyszłych projektów i wskazuje kierunek działań, dzięki którym nasi klienci będą o krok przed tym, co przyniesie przyszłość. 

Kategoria Magazyny