Strona główna Wiadomości Magazyny Nietypowa współpraca Dachser i Kuchenmeister

Nietypowa współpraca Dachser i Kuchenmeister

Operator wynajmuje również od swojego klienta 2 tys. mkw. w niedawno wybudowanym magazynie w westfalskiej miejscowości Soest. W ten sposób na bazie floty i magazynu Kuchenmeister, Dachser obsługuje także innych klientów z tego regionu.


 


Dachser i Kuchenmeister współpracują od 1998 r. Początkowo, działając  z centrum logistycznego w Herne w Nadrenii Północnej-Westfalii, realizowano przesyłki drobnicowe do zakładu znajdującego się w miejscowości Soest, oddalonej o 70 km. Później doszła współpraca z siedmioma innymi zakładami produkcyjnymi oraz firmami-córkami w Niemczech. W 2014 r. firmy Kuchenmeister i Dachser otworzyły nowy rozdział współpracy. Westfalski producent wyrobów piekarniczych zbudował własny, nowoczesny magazyn w Soest. Prawie 6 km od zakładu produkcyjnego powstał liczący ponad 10 tys. mkw. magazyn artykułów spożywczych.


 


– Firma Dachser, będąca naszym wieloletnim partnerem, od samego początku była włączona w trwające 15 miesięcy prace planistyczne. Ponadto, intensywnie wymienialiśmy się wiedzą, a także dość szybko zawarliśmy odpowiednie umowy o współpracy – wyjaśnia Hans-Günter Trockels, prezes Kuchenmeister.


 


W nowym magazynie firma Kuchenmeister sama gospodaruje na znacznej części powierzchni. Z kolei 2 tys. mkw. wynajął Dachser. Rozwiązanie to przynosi korzyści obu stronom. Personel Dachser steruje załadunkiem zarówno dla Kuchenmeister, jak i dla innych klientów z regionu.


 


Zachowujemy neutralność względem innych klientów. Wszystkie dane są zapisywane i przetwarzane wyłącznie w systemach Dachser, nawet jeżeli wszystko odbywa się w tej samej hali – podkreśla Dirk Alexander, sales manager w centrum logistycznym Dachser w Herne.


 


Częścią tego partnerstwa jest również flota samochodowa Kuchenmeister. Dzięki współpracy z Dachser możliwe jest stałe i pełne wykorzystanie 23 ciężarówek z Soest. W Nadrenii Północnej-Westfalii przemysł cukierniczy jest bardzo silny, a Dachser ma wielu klientów z tej branży. Towar Kuchenmeister oraz wyroby innych firm z regionu są transportowane w ramach przejazdów łączonych i dostarczane bezpośrednio do magazynu centralnego. Pozwala to w znacznej mierze na rezygnację z części kursów do oddziału Dachser w Herne i z dodatkowego przeładunku. I odwrotnie, samochody mogą być częściowo ładowane w Herne i kompletowane w Soest. Projekt Kuchenmeister jest więc wzorcową kooperacją.


 


Nie możemy i nie chcemy konkurować, lecz w miarę możliwości optymalnie wykorzystywać istniejące synergie. Musimy zmienić myślenie o logistyce i o związanym z nią wykorzystaniu parku samochodowego, a działając razem z Dachser, który jest dobrze rozwinięty pod względem strategicznym i dysponuje sprawnie działającą siecią dystrybucji, chcemy zaoferować naszym klientom niekonwencjonalne i indywidualne rozwiązania – podsumowuje szef Kuchenmeister.

Exit mobile version