7.7 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

Następna generacja: Dematic przedsta-wia Dematic Multishuttle 2 E

  • Najnowsza wersja serii Multishuttle jest już dostępna
  • Wyższa wydajność i dokładność
  • Interfejsy do wszystkich powszechnie stosowanych elementów Multishuttle

Firma Dematic przedstawia Dematic Multishuttle (DMS) 2 E, najnowszą generację swojego wiodącego rozwiązania w zakresie automatyzacji pracy w magazynie. System magazynuje, buforuje i sekwencjonuje produkty na potrzeby komisjonowania i kompletowania zleceń. Najnowsza generacja przenośników wahadłowych oferuje jeszcze większą wydajność i dokładność. Ponadto przenośnik wahadłowy jest kompatybilny ze wszystkimi innymi elementami DMS, takimi jak regał Dematic, podnośnik i przenośnik regałowy, i obsługuje opatentowaną funkcję przenoszenia między korytarzami (ang. Inter-Aisle Transfer). Dynamiczny i sekwencyjny proces przygotowania towarów w czasie rzeczywistym zapewnia, by właściwy produkt docierał na właściwe miejsce i we właściwym czasie z zachowaniem maksymalnej przejrzystości. Oprogramowanie Dematic iQ — lub opcjonalnie rozwiązanie SAP — steruje wszystkimi operacjami logistycznymi w magazynie, jak również komisjonowaniem i wysyłką.

 

„Dzięki Dematic Multishuttle można znacznie zwiększyć prędkość, gęstość składowania, dokładność i dostępność w magazynach i centrach dystrybucyjnych. Ulepszyliśmy system w niemal każdym aspekcie, dzięki czemu teraz działa jeszcze wydajniej i bezpieczniej”, jak mówi Jessica Heinz, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesowego Dematic Central Europe. Dalszy rozwój opiera się na sprawdzonym systemie modułowym Multishuttle 2 i stanowi uzupełnienie istniejącej, pięcioelementowej rodziny przenośników wahadłowych Dematic. Nowa wersja przewiduje dalsze ulepszenia w zakresie składowania standardowych pojemników na jedno- i wielokrotną głębokość. Przyczyniają się do tego zmodyfikowana technologia czujników oraz zmieniona wersja palców, które umożliwiają gęstsze składowanie, a także bezpieczne wprowadzanie i wyprowadzanie pojemników do i z magazynu. Zaprojektowane na nowo koła toczne zapewniają płynniejszą cyrkulację przenośników wahadłowych na regale.

Oprócz ulepszonej konstrukcji Dematic Multishuttle 2 E oferuje również możliwość skalowania wydajności, przede wszystkim dzięki opcji stosowania 2 przenośników wahadłowych na tym samym poziomie. Pozwala to znacznie obniżyć początkowe koszty zakupu. „Dematic Multishuttle 2 E jest produktem wysoce znormalizowanym. System ma jednak strukturę modułową i oferuje niemal nieograniczone opcje skalowania, co daje szybko rozwijającym się firmom możliwość natychmiastowego dostosowania się do zmieniających się wymagań”, mówi Heinz. System ten można ponadto łatwo zintegrować z wieloma rozwiązaniami Dematic, np. z nowym rozwiązaniem w zakresie obsługi zleceń Dematic Micro-Fulfillment. Sterowanie odbywa się za pomocą oprogramowania Dematic iQ. Tak jak pozostałe produkty tego specjalisty w dziedzinie intralogistyki, Dematic Multishuttle 2 E można opcjonalnie zintegrować z rozwiązaniem SAP Extended Warehouse Management (rozszerzony system gospodarki magazynowej).

Jak w przypadku wszystkich wariantów przenośników wahadłowych Dematic, DMS 2 E dzięki wyjątkowej funkcji Inter-Aisle-Transfer zapewnia płynną wymianę towarów między korytarzami. Pojemniki są przemieszczane w obrębie regału z jednego korytarza do korytarza sąsiadującego tylko przy pomocy przenośników wahadłowych. „Dzięki temu możemy osiągnąć jeszcze wyższą wydajność oraz zmniejszyć wykorzystanie podnośników i urządzeń przenośnikowych”, przyznaje Heinz. W planach jest również wersja z funkcją chłodzenia do składowania i komisjonowania mrożonych produktów.

Więcej informacji o firmie Dematic GmbH można znaleźć na stronie www.dematic.com/de

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili