2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Najintensywniejszy rok w historii P3 Logistic Parks w Polsce

W ciągu minionych miesięcy P3 zakończyło budowy nowoczesnych obiektów magazynowych o łącznej powierzchni około 130,000 m2 w parkach logistycznych: P3 Poznań, P3 Błonie i P3 Mszczonów. Wszystkie nowo wybudowane obiekty są niemal w pełni skomercjalizowane.


 


W parku P3 Błonie zostały oddane do użytku dwie fazy budynku numer 16 o łącznej powierzchni 47,000 m2. Wśród najemców, którzy zdecydowali się na ulokowanie na tej powierzchni są m.in. Antalis, Green Factory Logistics i Quick Service Logistic Polska. Według raportów rynkowych była to jedna z największych inwestycji zakończonych w pierwszej połowie 2017 r. na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Obecnie w budowie jest trzecia faza budynku o wielkości 32,500m2 na której wynajem zdecydował się gigant branży e-commerce – eMAG. Odpowiadając na nieustające zainteresowanie ze strony najemców P3 przygotowuje budowy kolejnych magazynów, które ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.


 


W Mszczonowie P3 zakończyło budowę magazynu o powierzchni 16,500 m2, którą w znacznej części zajął wieloletni najemca w parkach P3 – firma FM Logistic.


 


Intensywne prace toczą się także od początku roku w parku P3 Poznań, gdzie przybyło ponad 63,000 m2 w trzech budynkach. Ich najemcami są m.in. firmy British American Tobacco, Clipper, FM Logistic i Geis.


 


Andrzej Wroński, Country Head P3 w Polsce, powiedział: „To najintensywniejszy czas w historii P3 w Polsce. Jeszcze nigdy nie prowadziliśmy tylu budów jednocześnie. Tak, jak zapowiadaliśmy, w tym roku chcieliśmy rozpocząć budowy nowych obiektów w każdym z naszych czterech parków w Polsce. Zakończyliśmy już budowy w trzech parkach, a w ostatnich tygodniach poinformowaliśmy o rozpoczęciu budowy obiektu o powierzchni 61,000 m2 dla firmy Kuehne + Nagel w czwartym parku – P3 Piotrków. Tym samym dotrzymaliśmy słowa i już w tej chwili, choć do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, zrealizowaliśmy nasz cel. Mimo to nie zwalniamy tempa i końcówka roku zapowiada się dla nas równie pracowicie.”


 


Rekordowa ilość prowadzonych prac budowlanych wiążę się z rekordowym poziomem wynajmu w historii firmy. Tylko w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku P3 podpisało umowy na łączną powierzchnię ponad 300,000 m2. Z tego 58,000 m2 to przedłużenia dotychczasowych umów.


 


Piotr Bzowski, Leasing & Development Manager P3 w Polsce, powiedział: „W ciągu niecałych trzech kwartałów udało nam się wynająć tyle samo powierzchni, co w ciągu całego 2016 r. Ponieważ przed nami jeszcze kilka miesięcy pracy i finalizacji obecnie prowadzonych negocjacji jestem przekonany, że ten rok zamkniemy jeszcze lepszym wynikiem niż ubiegłoroczny. To motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla naszych obecnych i przyszłych klientów.”

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili