27.2 C
Warszawa
wtorek, 16 sierpnia, 2022

Kuehne + Nagel partnerem logistycznym dla Michelin w Polsce

– Firma Kuehne + Nagel podpisała umowę z Michelin, jednym z trzech największych producentów opon na świecie, w ramach której będzie zarządzać operacjami magazynowymi w Polsce.  Jest to pierwszy nowy biznes w ramach globalnej umowy ramowej dotyczącej logistyki kontraktowej, którą niedawno podpisała Grupa Kuehne + Nagel z Michelin.


W ramach lokalnej umowy, Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za zarządzanie magazynem firmy Michelin w Polsce. Operacje rozpoczną się 16 listopada 2016 roku w Centrum Logistycznym Michelin zlokalizowanym pod Warszawą. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za utrzymanie obiektów, działania administracyjnie oraz usługi przeładunku. Prace będą obejmować czynności od otrzymania produktu Michelin od producenta, przez kontrolę jakości, zarządzanie zapasami aż do ostatecznej kompletacji zamówienia. Obiekt będzie działać jako Centrum Dystrybucji, dostarczając produkty do klientów Michelin w Polsce i w innych krajach. Kuehne + Nagel będzie odpowiedzialne za wdrożenie nowego systemu zarządzania magazynem dostarczonego przez Michelin.


''Obsługa logistyczna branży motoryzacyjnej jest częścią globalnej strategii Kuehne + Nagel. Dlatego bardzo cenimy zaufanie jakim Michelin obdarzyło Kuehne + Nagel. Nowy projekt outsourcingu potwierdza nasze zdolności do zapewnienia wysoce specjalistycznych i branżowych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. To dodatkowo sprzyja globalnemu partnerstwu z Michelin", skomentował Gianfranco Sgro, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.


Spoglądając wstecz na blisko 10-letnie partnerstwo Michelin z Kuehne + Nagel, ta strategiczna współpraca została teraz sformalizowana na podstawie globalnej umowy ramowej dla usług logistyki kontraktowej na całym świecie. Kuehne + Nagel zarządza także magazynami Michelin w USA, Meksyku i Tajlandii.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
275ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili