Kolejny magazyn oddany do użytku w parku P3 Piotrków

Warszawa, 17 października 2016 P3 wyspecjalizowany właściciel, deweloper i zarządca europejskich obiektów logistycznych oddał do użytku w parku P3 Piotrków magazyn typu BTS dla firmy InPost. Nowy budynek, który funkcjonuje jako główna sortownia InPostu na całą Polskę, jest niezbędny aby obsłużyć rosnącą ilość przesyłek obsługiwanych przez firmę. Umożliwi to zwiększenie wolumenu operatora pocztowego o 60 proc.


 


W sortowni zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania, które pozwolą na ograniczenie kosztów operacyjnych najemcy oraz wpływu obiektu na środowisko. Są to m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody bytowej i krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także innowacyjne panele izolacyjne, pozwalające na zmniejszenie przyrostu ciepła w lecie i straty ciepła w zimie. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu jest wykonane w standardzie LED.


 


InPost, który jest najemcą parku P3 od 2009 r. świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych „pod jednym dachem”.


 


Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost, powiedział: „Miesięcznie notujemy kilkunasto bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obsługiwanych wolumenów listów poleconych e-commerce, przesyłek kurierskich oraz Paczkomatowych. To powodowało, że dotychczas zajmowany obiekt stał się dla nas za mały. W nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 %. Dodatkowo spodziewamy się, że zbliżający się IV kwartał będzie dla nas rekordowy dlatego nowa sortownia pozwoli nam lepiej przygotować się na nadchodzący szczyt paczkowy, tak aby wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem InPostu na czas trafiły do odbiorców, co jest ważne zwłaszcza w okresie świątecznym kiedy wszyscy czekają na prezenty”


 


Magazyn przeznaczony dla firmy InPost jest w kształcie litery „L”, posiada ok. 5.700 m² powierzchni magazynowej, 8.000 m² powierzchni crossdock i prawie 1.600 m² powierzchni biurowej. Obiekt z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi pełni funkcję głównej sortowni operatora pocztowego


 


Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost, powiedział: „Mimo wycofania się z rynku listów tradycyjnych, nadal na terenie całej Polski oferujemy listy e-commerce. Dla nas istotne jest, że w nowej sortowni powstanie oddzielna linia sortująca tylko dla tego rodzaju listów. InPost stale notuje wzrosty zwłaszcza w listach z drobnymi przesyłkami – polecone e-commerce – które dzięki konkurencyjnej cenie zajęły miejsce najmniejszych paczek, więc ważne jest, że dzięki nowemu obiektowi jesteśmy dobrze przygotowani na obsługę rosnących wolumenów także w segmencie najmniejszych przesyłek".


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili