8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

JYSK w parku P3 Piotrków urósł do 80,000 m2

P3 długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie dostarczył firmie JYSK 35,000 m2 nowej powierzchni magazynowej w parku P3 Piotrków. Tym samym metraż zajmowany przez duńską sieć handlową w parku logistycznym powiększył się do ponad 80,000 m2.

Powierzchnie wynajmowane przez JYSK na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Produkty w nich gromadzone zasilają proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów JYSK, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Stamtąd artykuły trafiają do sklepów sieci w blisko 25 krajach.

Paweł Waler, Dyrektor Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku, mówi: „Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy w regionie Europy Środkowej postanowiliśmy po raz kolejny zwiększyć powierzchnię zajmowaną w parku P3 Piotrków. Skonsolidowane w jednym miejscu magazyny znacząco usprawniają operacje związane ze składowaniem i dystrybucją naszych produktów. Łącznie z nowo wybudowanym obiektem w parku P3 Piotrów będziemy użytkować niemal 250,000 m2 powierzchni magazynowej w centralnej Polsce”.

Współpraca pomiędzy JYSK i P3 rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy sieć wynajęła w Piotrkowie 10,504 m2 powierzchni magazynowej. Kilka miesięcy później zdecydowała się na dedykowany magazyn o powierzchni 37,000 m2. Po zajęciu dwóch kolejnych, właśnie oddanych do użytku powierzchni łączny metraż, który firma JYSK zajmuje na terenie parku w Piotrkowie wynosi ponad 80,000 m2 – czyli ośmiokrotnie więcej niż na początku współpracy. JYSK jest obecnie największym najemcą parku P3 Piotrków.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks, mówi: „Cieszymy się, że duże sieci handlowe, takie jak firma JYSK chętnie rozwijają się w naszych parkach. To dla nas wyraz zaufania oraz potwierdzenie doskonałej lokalizacji jaką na magazynowej mapie Polski jest park P3 Piotrków. Ze względu na rosnące zainteresowanie planujemy kolejne fazy jego rozbudowy. W granicach parku P3 Piotrków posiadamy grunty pozwalające na rozwój o dodatkowe ok. 230,000 m2 nowoczesnych powierzchni, w ramach których może powstać między innymi budynek liczący prawie 100,000 m2”.

W transakcji najmu klienta reprezentowała firma doradcza M4 Real Estate.

Monika Duda, Partner, Head of Industrial and Logistics Agency M4 Real Estate, komentuje: „Jesteśmy bardzo dumni, że firma JYSK powierzyła nam zadanie znalezienia idealnej powierzchni magazynowej w Polsce Centralnej. To nie nasza pierwsza współpraca z firmą JYSK, a kolejne zlecenia świadczą o jakości naszych usług i pełnym zadowoleniu klienta. Do tej pory w samym tylko parku P3 Piotrków za naszym pośrednictwem firma wynajęła ponad 80,000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej”.

Park P3 Piotrków znajduje się pod Piotrkowem Trybunalskim, przy połączeniu autostrady A1 z ważnymi drogami ekspresowymi E75 i E67. Lokalizacja ta zapewnia bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Budowa parku rozpoczęła się w 2008 roku. Metraż intensywnie się powiększa. Tylko w ciągu ostatniego półtora roku inwestor oddał do użytku ponad 110,000 m2 nowej powierzchni w P3 Piotrków.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili