Jeszcze więcej magazynów 7R w Gdańsku

7R było jednym z pierwszych deweloperów powierzchni magazynowych, który zainwestował na Pomorzu. Poza zakończoną w ostatnich latach flagową inwestycją spółki w regionie – 7R Park Gdańsk, w tym roku został oddany do użytku 7R City Flex Gdańsk Airport. Teraz spółka zapowiada rozpoczęcie kolejnego projektu.

Trzy nowoczesne budynki o łącznej powierzchni ok. 61 000 mkw., powierzchnie biurowe i socjalne, przestrzeń dopasowana i dostoswana nie tylko do wymagań magazynu, ale też lekkiej produkcji – tak będzie wyglądał 7R Park Gdańsk II, projekt magazynowy, który powstanie w miejscowości Kowale koło Gdańska, tuż przy Trójmiejskiej Obwodnicy. Położenie inwestycji zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i południowej obwodnicy S7, a także doskonałą komunikację z centrum Gdańska oraz Gdyni. Obiekt znajduje się w odległości 13 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego w Gdańsku oraz 21 km od Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk – największego, głębokowodnego terminalu na Morzu Bałtyckim, który posiada dwa nabrzeża i planowana jest jego dalsza rozbudowa.

– Kontynuujemy plan dynamicznego rozwoju w całej Polsce poszukując nowych lokalizacji i inwestując w miejscach, które już doskonale znamy. Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, bo właśnie tu powstała nasza pierwsza inwestycja – 7R Park Gdańsk, która ze względu na doskonałą lokalizację od samego początku cieszyła się bardzo dużym powodzeniem najemców. Jestem przekonany, że 7R Park Gdańsk II powtórzy jej sukces, zwłaszcza że potencjał regionu sukcesywnie się zwiększa, m.in. dzięki licznym inwestycjom w rozbudowy istniejących portów przeładunkowych. W planach jest także budowa Portu Centralnego, który z całą pewnością jeszcze zwiększy atrakcyjność lokalnego rynku mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R SA. 

Pomimo iż budowa jeszcze się nie rozpoczęła, pierwsze umowy najmu są już podpisywane. Budowę magazynu szytego pod indywidualne potrzeby Rohlig SUUS Logistics o powierzchni 12.500 m2 zaplanowano na sierpień 2020 r. To kolejny magazyn tej firmy, który zrealizuje 7R. W listopadzie 2018 r. RLS uruchomił w 7R Park Kraków pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego.

Budynek w 7R Park Gdańsk II to drugi projekt, który realizujemy wspólnie z 7R. Magazyn w systemie cross-dock w Trójmieście powstawał będzie według naszych autorskich rozwiązań, co pozwoli nam na optymalizację projektów logistycznych. Nowoczesny cross-dock i dogodna lokalizacja zapewni nam możliwość dalszego rozwoju w zakresie serwisów drobnicowych zarówno krajowych, jak
i międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie nowa siedziba oddziału umożliwi nam dostęp do nowych, istotnych dla nas klientów i rynków –
mówi Artur Malarski Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig SUUS Logistics.

– Cieszymy się, że firma Rohlig SUUS Logistics doceniła jakość budowanych przez nas magazynów i zdecydowała się rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę. Zawsze staramy się w pełni odpowiadać na potrzeby najemców i dostosowywać obiekty do ich wymagań. Podobnie będzie w przypadku tego projektu – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing Department, 7R. – Ponad 70% powierzchni będzie umożliwiała składowanie towarów do wysokości 11,5 m w świetle. Zrealizujemy także monitoring ugięcia dachu, co pozwoli nam na zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa konstrukcji budynku pod względem wpływu zewnętrznych warunków atmosferycznych, jak np. śnieg. Posadzka obiektu zostanie wykonana ze zwiększoną nośnością, co umożliwi najemcy zastosowanie wózków systemowych i pętli indukcyjnych, optymalizując w ten sposób szerokość alejek regałowych, a co za tym idzie – zwiększy się pojemność magazynu – dodaje M. Krawiecki.  

Za pozyskanie nowej lokalizacji w Gdańsku dla Rohlig SUUS Logistics odpowiadała firma doradcza Querco Property.

– Jesteśmy dumni, że jeden z czołowych operatorów logistycznych jakim jest Rohlig SUUS Logistics, zdecydował się na naszą obsługę. W trakcie poszukiwania miejsca do dalszego rozwoju naszego klienta skupialiśmy się głównie na nowych inwestycjach ze względu na możliwość realizacji powierzchni według wytycznych najemcy, a tym samym optymalizacji budynku w celu maksymalnego wykorzystania powierzchni magazynu. Cieszymy się, również z faktu, iż ta transakcja przyczyni się do rozpoczęcia przez 7R budowy kolejnego parku logistycznego w Kowalach, a tym samym dalszego rozwoju trójmiejskiego rynku magazynowego – mówi Marek Boczula, Investment Director Querco Property.

7R Park Gdańsk II, podobnie jak pozostałe realizacje firmy 7R, został zaprojektowany tak, by spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Obiekt wyposażony będzie w oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili