18.8 C
Warszawa
czwartek, 28 września, 2023

Indoorway Industry 4.0 pozwoli zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo obiektów przemysłowych

Pilotażowe wdrożenie ma miejsce w fabryce Electrolux, gdzie technologia Indoorway Industry 4.0 pomaga optymalizować procesy produkcyjne.


Zwiększenie wydajności oraz poprawa bezpieczeństwa obiektów przemysłowych to jedne z ważniejszych wyzwań stojących przed ich zarządcami. Optymalizacja produkcji i magazynowania pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów firmy, przynosząc oszczędności finansowe oraz przyspieszając wszelkie procesy. W wielopoziomowym i stale zmieniającym się otoczeniu produkcyjnym liczy się każda sekunda, każdy pracownik oraz racjonalne zagospodarowanie powierzchni, pojazdów i innych sprzętów. Wychodząc naprzeciw potrzebom przemysłu, Indoorway wprowadza do swojej oferty usługę biznesową polegającą na pomiarach przepustowości danej hali produkcyjnej czy centrum logistycznego. To rozwiązanie w duchu czwartej rewolucji przemysłowej, które łączy świat maszyn i technologię informacyjną.


Hale przemysłowe wkraczają w cyfrową erę


Indoorway Industry 4.0 pozwala zbierać dokładne dane na temat ruchu pracowników, wózków widłowych i innych pojazdów wewnątrz obiektu przemysłowego. Określanie lokalizacji maszyn i osób jest możliwe dzięki informacjom zbieranym z czujników umieszczonych na pojazdach oraz sensorów znajdujących się w urządzeniach mobilnych.


Firma daje także dostęp do intuicyjnego panelu analitycznego. To w nim managerowie fabryk i magazynów mogą obserwować w czasie rzeczywistym natężenie ruchu na danej platformie czy hali. Panel pozwala także analizować dane historyczne, które pomagają zidentyfikować np. poziom wykorzystania maszyn i dystanse przebyte przez pojazdy. Narzędzie to umożliwia również analizę danych na graficznych “heat mapach” oraz w podziale na poszczególne strefy i obiekty. Z ekosystemu sensorów i usługi B2B od Indoorway można korzystać stale, dla trwałego usprawnienia procesów i podniesienia komfortu pracy, lub przez kilka tygodni, aby zbadać bieżącą wydajność zakładu.


Digitalizacja fabryki Electrolux


Pierwszym producentem, który wprowadził Indoorway Industry 4.0 do analizy procesów produkcji, jest Electrolux. Pilotażowym wdrożeniem została objęta fabryka zmywarek w Żarowie, a dokładnie tzw. strefa przyjęć w magazynie komponentów.


– To miejsce strategiczne, w którym zaczyna się proces logistyki wewnętrznej. Każde opóźnienie na tym etapie może mieć konsekwencje dla całej produkcji. Dzięki danym zebranym przy pomocy rozwiązania Indoorway sprawdziliśmy poziom wykorzystania każdej z ramp rozładunkowych, przeanalizowaliśmy pracę poszczególnych zmian, a także monitorowaliśmy ruch wózków widłowych. Analiza tych informacji pozwoli nam ustandaryzować pracę zespołów, lepiej monitorować środki trwałe oraz optymalizować procesy logistyczne – mówi Kamila Gudzowska-Krzyżak, Supply Chain Manager, Electrolux Żarów.


Dzięki dokładnym algorytmom pomiarowym Indoorway zmniejszył liczbę sensorów potrzebnych do zdigitalizowania budynku, co sprawia, że rozwiązanie to jest niemal trzykrotnie tańsze od podobnych systemów. Zespół zajmuje się całym procesem implementacji, który może zostać przeprowadzony podczas nocnej lub weekendowej zmiany. Pokrycie beaconami przestrzeni 3500 m2 w fabryce Electrolux i dostosowanie urządzeń mobilnych zajęło pracownikom Indoorway jedynie 8 godzin. Więcej informacji na stronie indoorway.com, w zakładce Industry 4.0.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili