2.2 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Idzie Nowe w Park Budapest-Harbor

Klienci, którzy potrzebują dodatkowej powierzchni, oczekują od nas natychmiastowych działań i skutecznych rozwiązań. Dlatego jednym z elementów naszej działalności jest stała ocena rynku i lokalizacji nieruchomości. Dzięki temu możemy szybko spełnić wymagania naszych klientów, umożliwiając tym samym rozwój ich biznesów, tak aby zawsze byli o krok przed tym, co przyniesie przyszłość. Na przykład na Węgrzech, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku o rekordowo wysokim wskaźniku zajętości (99,8 procent), rozpoczęliśmy budowę kolejnego nowoczesnego budynku spekulacyjnego o łącznej powierzchni 14 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Budapest-Harbor. Nowa inwestycja, która zgodnie z planem ma być oddana do użytku w drugim kwartale 2020 r., będzie miała dodatkowo osobny wjazd z autostrady.

Budynek 11 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu innowacyjnych rozwiązań wspierających odpowiedzialny biznes. Dzięki nim minimalizujemy nasz wpływ na środowisko jednocześnie zwiększając korzyści dla klientów.  
Ważne jest dla nas nie tylko to, co możemy osiągnąć, ale przede wszystkim to, co umożliwiamy innym, dlatego:

  • Przy projektowaniu budynku wykorzystaliśmy technologię BIM (ang. Building Information Modeling). Jest to inteligentny proces bazujący na trójwymiarowych modelach, dzięki któremu specjaliści w dziedzinie architektury, inżynierii i budownictwa zyskują lepszy wgląd w projekt oraz otrzymują narzędzia umożliwiające skuteczniejsze planowanie, projektowanie i budowanie obiektów oraz infrastruktury, a następnie zarządzanie nimi. Wykorzystując technologię BIM możemy zaprezentować klientowi wizualizację wnętrza budynku w 3D już na początkowym etapie prac. BIM zapewnia nam również wsparcie przy projektowaniu rozwiązań energetycznych w taki sposób, aby były  zgodne z naszym zobowiązaniem do redukcji śladu węglowego. 
  • Oświetlenie LED i duże świetliki, będące już standardowym wyposażeniem budynków Prologis, zmniejszą zużycie energii elektrycznej o 45 procent w porównaniu z najnowszymi standardami w zakresie oświetlenia. 
  • Wysokiej klasy specjalna izolacja ścienna i dachowa oraz wydajne grzejniki gazowe pozwolą obniżyć koszty ogrzewania nawet o 30 procent. 
  • System smart meteringu ułatwi zdalne optymalizowanie zużycia wody, gazu i energii elektrycznej – wszystko za jednym kliknięciem. 
  • Budynek 11, tak jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, będzie poddany akredytacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

„Położony w granicach miasta Prologis Park Budapest-Harbor oferuje naszym klientom o wiele więcej niż tylko powierzchnię. To miejsce, w którym dbamy o dobre samopoczucie pracowników. W parku znajduje się bowiem strefa relaksu z miejscem do grillowania, boisko do piłki nożnej  oraz liczne tereny zielone” – mówi Martin Polák, Managing Director, Regional Head, Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. „Doskonała lokalizacja parku oraz oferowane przez nas rozwiązania nastawione na potrzeby klienta sprawiają, że jest to idealne miejsce dla firm logistycznych i produkcyjnych ceniących sobie wysoką jakość i położenie na terenie miasta.”

Prologis Park Budapest-Harbor jest położony na południowym krańcu Budapesztu, w dzielnicy 22, zaledwie 12 kilometrów od centrum miasta. Ma doskonały dostęp do kolei przemysłowej i komunikacji miejskiej: tuż obok wjazdu do parku znajduje się przystanek autobusowy, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie jest też stacja kolejowa. Co więcej, dojazd do Budynku 11 będzie możliwy przez osobny wjazd bezpośrednio z pobliskiej autostrady. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili