Ideal Idea City Park z najemcą kosmetycznego sektora premium

     Dobiega końca zarówno budowa, jak i komercjalizacja kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Park na granicy Warszawy i Raszyna. W pierwszych dwóch halach – H1 i H2 – trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz konfiguracyjne w ramach formuły BTS (build-to-suit) dla poszczególnych najemców. Budowa pozostałych dwóch hal jest przygotowywana i będą one gotowe na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. Niemal wszystkie powierzchnie w budynkach H3 i H4 są obecnie na etapie negocjacji umów najmu.

     Ideal Idea City Park spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem rynku ze względu na unikatową w kraju koncepcję obiektu łączącą sześć czynników: powierzchnie magazynowo-produkcyjne; biura w standardzie klasy A; normy budowlane, jakie dopiero będą obowiązywały od roku 2021; inną niż ma to miejsce na rynku konstrukcję hal dającą najwyższy stopień elastyczności w ramach SBU; architekturę krajobrazu połączoną z iluminacją architektoniczną traktowaną obecnie już jako dziedzina sztuki; prestiżowość reprezentacyjnych biur i własny magazyn „za ścianą”. Połączenie tych czynników z konceptami BTS, SBU i „last mile delivery” (LMD) przyniosło City Parkowi także i tę korzyść, iż jego kopia stanie niebawem przy Porcie Lotniczym Wrocław im. Mikołaja Kopernika i ten obiekt także jest już przedmiotem dużego zainteresowania najemców.

     Tymczasem w pierwowzorze City Parku na granicy Warszawy kolejnym najemcą jest firma Yonelle. Wynajmie ona 224 mkw. biura i 830 mkw. magazynu. Najemcę podczas negocjacji reprezentowała firma doradcza Cresa.

     „Witamy w City Parku kolejną bardzo dobrą firmę, która wybrała nas na partnera swojego dynamicznego rozwoju. Wyraźnie daje się odczuć, że właśnie tego rodzaju firmy potrzebują naszych obiektów do realizacji ich strategii intensywnego poszerzania obecności na rynku. Cieszymy się, że gromadzimy firmy ambitne, bardzo nowocześnie myślące o swoim marketingu. Dotyczy to firm różnych branż – od FMCG aż po high-tech. Dajemy rynkowi parki, jakie funkcjonują między innymi przy portach lotniczych Gatwick, Heathrow, czy Paris Charles de Gaulle. Nasz własny zespół architektoniczny doprowadził do perfekcji projektowanie takich parków, jakie w Polsce są najbardziej poszukiwane w połączonym koncepcie SBU/BTS/LMD” – stwierdził w komentarzu prezes Ideal Idea Formad Jędrzej Dużyński.

     Firma Yonelle oferuje luksusowe kosmetyki pielęgnacyjne z segmentu premium będące alternatywą dla uznanych marek globalnych. Ich dystrybucja jest selektywna, a produkty sprzedawane są na wyłączność w perfumeriach sieci Douglas. Firma ma również bogatą ofertę kosmetyków profesjonalnych przeznaczonych dla gabinetów kosmetycznych i hotelowych SPA.

     „Poszukiwaliśmy dla Yonelle nowoczesnego magazynu typu Small Business Unit (SBU) w strefie miejskiej. Firma zatrudnia wielu specjalistów, dla których ważny był dojazd do miejsca pracy, jak i wygodna przestrzeń biurowa. Zaprezentowany przez nas obiekt spełnia wszystkie wymogi techniczne klienta potrzebne dla prowadzenia działalności oraz pełnić będzie funkcję reprezentacyjną. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać w rozwoju firmę Yonelle – wiodącą polską markę produktów premium” – mówi Miłosz Borkowski, starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

     Z ramienia Yonelle umowę z Ideal Idea Formad komentuje Danuta Borowska, dyrektor ds. planowania i koordynacji produkcji: „Rozwój naszej marki, jej oferty i przychodów, jest wyjątkowo szybki. Cały czas szukamy innowacyjnych rozwiązań. W kosmetyce oznacza to tworzenie receptur z użyciem najnowocześniejszych surowców, używanie nowego rodzaju opakowań najlepiej zabezpieczających zawartość i ułatwiających użytkowanie. Jednak zakup wszystkiego, co potrzebne jest do realizacji nowych planów powoduje, że potrzeba coraz więcej miejsca. Przeprowadzka do City Parku daje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa, że go nie zabraknie. Podczas decydowania o zmianie siedziby rozpatrywaliśmy różne oferty najmu i City Park w Raszynie spełniał naszą podstawową potrzebę powiększenia powierzchni magazynowej, a jednocześnie oferował – szczególnie w połączeniu z innymi czynnikami – najbardziej korzystne warunki finansowe. Oferta City Parku była »jak skrojona na miarę« naszych oczekiwań co do proporcji powierzchni magazynowej i biurowej.

     City Park był optymalną dla nas propozycją, ponieważ jako jedyny zapewnił nam możliwość, że w perspektywie kilku lat będziemy mogli zwiększyć wynajętą powierzchnię bez konieczności fizycznej przeprowadzki. Jest to ogromny atut i daje nam on pewność, że rozwój firmy nie spowoduje potrzeby szukania nowego miejsca działalności; że będziemy mogli skupić się na realizacji potrzeb naszych klientów. Po podjęciu decyzji, że przeprowadzka do większego magazynu i biura jest niezbędna, nawiązaliśmy współpracę z firmą Cresa Polska. Z natłoku ofert wyselekcjonowała ona dla nas te, które spełniały nasze podstawowe kryteria, oszczędzając w ten sposób nasz czas i energię. Przekonaliśmy się, jak rzetelność i profesjonalizm  doradcy pomaga w wyborze najkorzystniejszej oferty i ułatwia negocjacje oraz zawarcie umowy. Cresa wskazywała wady i zalety poszczególnych ofert, a po zdecydowaniu przez nas o wyborze City Parku jako najlepszego oferenta cały czas uczestniczyła w rozmowach i negocjacjach, pomagała wypracować optymalne dla nas rozwiązanie”.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili