9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Ideal Idea City Park z kolejnym ambitnym najemcą

     Trwają końcowe roboty budowlane przy pierwszych dwóch halach – H1 i H2 – najnowszego stołecznego kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea City Park. Dobiegła także końca ich komercjalizacja. Pierwsze dwie hale mają łączną powierzchnię 11 tys. mkw. spośród blisko 18,5 tys. mkw. przewidzianych na wszystkie cztery hale tego obiektu. Jest on wznoszony tuż przy obwodnicy S2 w bardzo dobrej lokalizacji – zaledwie 6 min. jazdy od Park & Ride w Al. Krakowskiej.

     Ideal Idea City Park stanie na granicy Warszawy i Raszyna przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dogodnym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to bezpośrednie sąsiedztwo trasy europejskiej E30. Przez teren budowy płynie Rów Opaczewski, który – po uregulowaniu brzegów i aranżacji terenów zielonych tej inwestycji – będzie stanowił dużą ozdobę City Parku.

     Czwartym najemcą w City Parku została firma Perfumesco. Zajmie ona dwa moduły w hali H2 wraz z ponadstandardowo dużym komponentem biurowym. Po raz trzeci ważną rolę w porozumieniu pomiędzy inwestorem tego kompleksu magazynowo-biurowego a jego najemcą odegrała międzynarodowa firma doradcza Cresa Polska. Umowę z ramienia IIF negocjowała mec. Justyna Markowska.

     W komentarzu do zawartego porozumienia prezes IIF Jędrzej Dużyński stwierdził m.in.: „W biznesie już tak jest, że nieszablonowe i w pewnym sensie wizjonerskie podmioty gospodarcze przyciągają sobie podobnych partnerów. Wzajemne postrzeganie nowoczesności i rozwiązań przyszłościowych jest wtedy zgodne. Myślę, że takie właśnie zjawisko zachodzi w przypadku naszej umowy z Perfumesco. Przy wciąż raczkującym w Polsce omnichannelu nasz nowy najemca reprezentuje go w sposób ambitny i nietuzinkowy. Takie samo w charakterze, bo niezmiernie elastyczne myślenie o takich obiektach, jak City Park cechuje także i nas. Wynosimy dużą satysfakcję z tego, że po raz kolejny łączymy się umową z partnerem, który traktuje naszą inwestycję jako część swojej strategii w ramach dynamicznego rozwoju jego firmy. Pod kątem takich właśnie firm projektowaliśmy City Park”.

     Perfumesco w ciągu ostatniego roku działalności otworzyło dwie perfumerie stacjonarne w Warszawie. Pierwsza z nich została otwarta w sierpniu 2018 r. w nowoczesnym zagłębiu biznesowym przy ul. Przyokopowej 26 (Metro Daszyńskiego). Otwarcie drugiej stołecznej perfumerii nastąpiło w lipcu tego roku w Centrum Handlowym Wola Park.

     Zawarcie umowy najmu w City Parku komentuje współwłaściciel Perfumesco Rafał Denisiuk: „Perfumesco jest nowoczesnym konceptem omnichannelowym w kategorii »uroda i zdrowie«. Oferuje perfumy i kosmetyki znanych marek poprzez witrynę internetową i w sklepach stacjonarnych. City Park to nowy, świeży obiekt o atrakcyjnym designie, który będzie odpowiednią wizytówką naszej firmy i potwierdzi naszą wiarygodność, jako poważnych partnerów biznesowych. W obiekcie tym umożliwiono nam instalację dodatkowego wyposażenia magazynowego. Uzyskaliśmy również możliwość wynajmu dodatkowej powierzchni biurowej, której brakowało nam w ostatnim czasie. Dzięki powyższym czynnikom będziemy mogli skupić się na dalszym rozwoju naszej działalności. Na decyzję o przeprowadzce do City Parku miały także wpływ atrakcyjne stawki czynszu najmu oraz odpowiedni stosunek ceny do jakości oferowanej powierzchni. Na naszą decyzję o związaniu się z tym obiektem niebagatelny wpływ miała także bardzo profesjonalna obsługa firmy doradczej Cresa Polska. Jej zaangażowanie korzystnie wpływało na sukces negocjacyjny”.

     Zarówno Ideal Idea Formad, jak i Perfumesco podkreślają bardzo dobrą współpracę z międzynarodową firmą doradczą Cresa Polska mającą swój wkład w komercjalizację kolejnych powierzchni w City Parku.

     „Ze względu na obecnych pracowników kluczową kwestią dla naszego klienta było znalezienie nowej powierzchni w bliskiej lokalizacji od poprzedniego magazynu. Nowa siedziba firmy musiała mieć także dobrą komunikację, w tym dla osób nieposiadających samochodu. Właściciel obiektu Ideal Idea City Park w pełni zrozumiał potrzeby firmy Perfumesco i zaproponował wiele niestandardowych rozwiązań. Obiekt zapewnia wysoki standard powierzchni biurowej oraz magazynowej, w tym oświetlenie LED i nowoczesną izolację, przy zachowaniu korzystnego stosunku wysokości czynszu do jakości wykonania powierzchni. Dużym ułatwieniem dla pracowników jest możliwość skorzystania w ramach parku z busów dowożących osoby z przystanku WKD Opacz oraz z pętli autobusowej P+R Al. Krakowska” – mówi Miłosz Borkowski, starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa, największej na świecie firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącej usługi agencyjne wyłącznie w zakresie reprezentacji najemcy.

     W związku z najnowszą inwestycją spółka Ideal Idea Formad uruchomiła nową firmową witrynę internetową. Zapraszamy do śledzenia postępów budowy City Parku.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili