11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Grupa Delta Trans otwiera kolejny magazyn w Rudzie Śląskiej

Firma logistyczna Grupa Delta Trans wynajęła ponad 7 100 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Hillwood Ruda Śląska. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Do Grupy Delta Trans, zaliczanej do grona największych operatorów logistycznych w kraju, należą firmy Delta Trans Transporte Sp. z o.o. oraz Delta Trans Logistik Sp. z o.o. funkcjonujące na rynku usług transportowo-logistycznych już od 30 lat. Siedziby obydwu spółek zlokalizowane są na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach, w którym Grupa Delta Trans dysponuje blisko 120 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. 

– Strategia rozwoju naszej firmy jest w ostatnich latach ściśle związana z infrastrukturą magazynową, której nam ciągle przybywa. Tym samym zwiększa się różnorodność obsługiwanych przez nas towarów oraz portfolio klientów. Obecnie posiadamy ok. 120 000 mkw. powierzchni magazynowych własnych i zewnętrznych i jesteśmy gotowi do współpracy z kolejnymi partnerami biznesowymimówi Paweł Rzepka, Dyrektor Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans.

– Dla firmy transportowej dobra lokalizacja ma kluczowe znaczenie. Hillwood Ruda Śląska wyróżnia się dogodnym położeniem w sercu Górnego Śląska i ma doskonałe połączenia drogowe nie tylko z resztą Polski, ale również uprzemysłowionymi Czechami, Niemcami i innymi rynkami Europy Środkowejmówi Wojciech Dachniewski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Hillwood Polska.

Hillwood Ruda Śląska to nowoczesny park magazynowy o powierzchni ponad 63 000 mkw. Park położony jest strategicznie w Rudzie Śląskiej, zaledwie 4 km od centrum miasta, przy drodze krajowej nr 925 (Rybnik-Bytom) oraz Trasie Średnicowej (Katowice-Gliwice). Lokalizacja nieruchomości zapewnia doskonały dostęp do autostrad A4 oraz A1. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oddalony jest o ok. 30 km, natomiast lotnisko w Krakowie znajduje się 80 km od parku.

Zaplecze logistyczne, jakim dysponuje Delta Trans, tworzą nowoczesne hale magazynowe i produkcyjne, wyposażone w zintegrowane systemy informatyczne. Powierzchnie magazynowe wraz ze składem i magazynem celnym zlokalizowane są na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach oraz Chorzowie. Pozostałe magazyny logistyczne rozmieszczone są na terenie Rudy Śląskiej i Gliwic.

W związku z ciągłym rozwojem oferty Grupa Delta Trans poszukiwała nowych powierzchni magazynowych położonych blisko centrali firmy. Inwestycja Hillwood Ruda Śląska spełniała wymagania najemcy nie tylko pod kątem usytuowania, ale również możliwości szybkiego odbioru jednostki i rozpoczęcia operacji mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

– W nowym magazynie Grupa Delta Trans będzie świadczyła pełen wachlarz usług logistycznych  skierowanych zarówno do obecnych, jak i nowych klientów. Wszystkie obiekty magazynowe firmy zlokalizowane są na Śląsku, aczkolwiek rozpatrywane są nowe kierunki rozwojudodaje Michał Kozar, Doradca i Specjalista ds. Technicznych w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

 

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili