5.3 C
Warszawa
wtorek, 20 lutego, 2024

Goodman wynajął KMC Services 13 000 m2 powierzchni magazynowej w Krakowie

KMC Services z siedzibą w Krakowie jest operatorem logistycznym dostarczającym rozwiązania z zakresu zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw dla klientów w Polsce i na świecie. Od 2002 r. KMC Services prowadzi swoją działalność, wykorzystując kilka obiektów magazynowych zlokalizowanych w okolicach Krakowa, w tym obiekt o powierzchni 3 500 m2 w Kraków Airport Logistics Centre. Z uwagi na dynamiczny rozwój firmy od czasu podpisania pierwszej umowy najmu, KMC Services poszukiwało większej powierzchni magazynowej w jednej lokalizacji.

– Aby usprawnić operacje i zwiększyć skalę naszej działalności potrzebowaliśmy wysokiej klasy magazynu, na tyle dużego abyśmy mogli skonsolidować dotychczas eksploatowane magazyny. Taką powierzchnię zapewniło nam dynamicznie rozwijające się Kraków Airport Logistics Centre. Doceniamy elastyczność firmy Goodman, pozwalającą na realizację naszych celów oraz umożliwiającą zrównoważony i systematyczny rozwój – mówi Rafał Łagosz, Dyrektor Logistyki KMC Services.

Nowa umowa zawarta z KMC Services obejmuje 12 787 m2 powierzchni magazynowej oraz 212 m2 powierzchni biurowej. Firma zostanie najemcą w nowym obiekcie o powierzchni 22 000 m2 budowanym spekulacyjnie przez Goodmana. Magazyn ten będzie piątym obiektem w ramach Kraków Airport Logistics Centre, a jego budowa jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który KMC obejmie w całości, będzie gotowy jeszcze w tym roku. KMC obejmie także część drugiego etapu, którego zakończenie budowy planowane jest na przełom I i II kwartału 2015 r.

– Decyzja o zwiększeniu powierzchni najmu i konsolidacji powierzchni przez KMC Services w Kraków Airport Logistics Centre jest potwierdzeniem jego strategicznej lokalizacji i dobrego zarządzania. Podpisanie umowy oznacza, że budowany obecnie spekulacyjnie magazyn będzie wynajęty w 60%– mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International. 

– Umowa z KMC Services to największa transakcja najmu powierzchni magazynowej na rynku krakowskim w ostatnich latach. Należące do firmy Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest wysokiej klasy projektem magazynowym o kluczowym znaczeniu dla regionu, czego potwierdzeniem jest jego dynamiczny rozwój w relatywnie krótkim czasie – ocenia Maciej Chmielewski z Colliers International 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili