Flex rozbudowuje centrum logistyczno-magazynowe

Firma Flex zakończyła kolejny etap rozbudowy swojego parku przemysłowego, zlokalizowanego
w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

26 lutego 2020 r., odbyło się uroczyste otwarcie drugiej części centrum logistyczno-magazynowego. W wydarzeniu udział wzięli między innymi: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł na Sejm RP z okręgu tczewskiego – Kazimierz Smoliński, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera, przedstawiciele lokalnych instytucji, korporacji Flex oraz pracownicy firmy.

Koncepcja rozbudowy centrum logistyczno-magazynowego została sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku. Powodem było zapotrzebowanie na miejsce do składowania komponentów i produktów gotowych oraz przestrzeń potrzebną do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi i wysyłkami. Do połowy 2019 roku wykonano wszystkie prace ziemne, położono fundamenty i przygotowano całą infrastrukturę kampusu wraz z drogami, chodnikami oraz parkingami. Następnie do końca 2019 r. zakończono budowę konstrukcji budynku, a na początku 2020 r. podłączone zostały wszystkie systemy i instalacje wewnętrzne.

Nowa część centrum logistyczno-magazynowego obejmuje powierzchnię 9000m2, w tym 7000m2 przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, w której można pomieścić aż 8000 palet. Dodatkowo posiada 8 doków załadunkowych oraz zaplecza socjalno-biurowe, zarówno dla pracowników Flex jak i kierowców dowożących czy odbierających towary. 

Jak przystało na nowoczesną firmę, nowa część centrum logistyczno-magazynowego, wyposażona została w innowacyjne systemy wspomagające zarządzanie magazynowaniem oraz logistyką komponentów i produktów, w tym m.in. nowoczesny sposób składowania materiału na regałach, autonomiczne wózki do transportu wewnętrznego, czy ścieżka indukcyjna, pozwalająca na automatyczną nawigację wózków pomiędzy regałami.

Podczas uroczystości otwarcia, Janos Lang – Dyrektor Generalny, Flex Poland powiedziałNasz ciągły rozwój napędzany jest przez poszerzanie portfolio naszych klientów, budowanie nowych kompetencji oraz wdrażanie innowacyjnych technologii. W związku z tym, potrzebowaliśmy więcej miejsca na nowe przedsięwzięcia, dlatego otwieramy dziś rozbudowany budynek logistyczno-magazynowy, który wyposażony został w nowoczesne systemy obsługi i kontroli operacji. Jestem bardzo dumny z tego, że Flex w Tczewie już od 20 lat dynamicznie się rozwija i jestem przekonany, że będziemy to kontynuować w następnych latach.”

W trakcie wydarzenia wystąpili również: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego – Józef Sarnowski, Poseł – Kazimierz Smoliński, Zastępca Prezydenta Tczewa ds. Gospodarczych – Adam Burczyk oraz Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Przemysław Sztandera.

W swoich wypowiedziach Panowie podkreśli jak istnienie i rozwój firmy Flex, wpływa na cały region. „20 lat temu w naszym mieście panowało ogromne bezrobocie. Wtedy pojawiła się w Tczewie firma Flex, która zagwarantowała zatrudnienie mieszkańcom oraz dała szansę na rozwój miasta.” – powiedział Pan Adam Burczyk. „Flex stawia nie tylko na rozwój swoich pracowników, ale także wspiera lokalne szkoły, między innymi poprzez stypendia dla najlepszych uczniów. Poza tym firma współpracuje z uczelniami wyższymi. W zeszłym roku uruchomiła także żłobek Flex Kids w Tczewie, który umożliwia pracownikom powrót do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka. Dzięki temu można zaobserwować, że Flex dba o przyszłych pracowników już od najmłodszych lat.” – zaznaczył Marszałek Józef Sarnowski. „Cieszę się, że od 20 lat współpracujemy z firmą Flex, która poprzez swoje inwestycje wywiera ogromny wpływ na rozwój regionu. Inwestycje te stworzyły nie tylko 3300 miejsc pracy w Spółce, ale pozwoliły także rozwinąć się poddostawcom i kooperantom, którzy dzięki temu mogli rozwinąć swoją działalność tworząc dodatkowe miejsca pracy i poszerzać wachlarz świadczonych usług.” – dodał Pan Przemysław Sztandera. „Gratuluję dotychczasowych dokonań i życzę dalszych sukcesów”- spuentował Poseł Kazimierz Smoliński.

Otwarta nowa część centrum logistyczno-magazynowego znacząco wzmacnia procesy logistyczne i rozszerza pojemność magazynową, rozwijającego się od 2000 roku park przemysłowego Flex w Tczewie. Na terenie parku, funkcjonują 4 budynki o łącznej powierzchni przekraczającej 81 000m2. Trzy z nich pełnią funkcję produkcyjną. W pierwszym, powstają obudowy i części metalowe. W drugim i trzecim, odbywa się montaż płytek elektronicznych, modułów oraz gotowych urządzeń elektronicznych. A czwarty to wspomniane wcześniej centrum logistyczno-magazynowe.

Flex w Tczewie, oferuje swoim klientom całą gamę usług, poczynając od zaprojektowania produktu, poprzez opracowanie i optymalizację linii produkcyjnej, produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne. Realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej, wydobywczej, czy elektroniki użytkowej. Klientami firmy są zarówno światowe korporacje, firmy średnie oraz dopiero rozpoczynające działalność.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili