Dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 18 składów PKP Intercity

0 46

Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca (w nocy z soboty na niedzielę), przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu, wprowadzamy czas letni. Będziemy się nim cieszyć do ostatniej niedzieli października. W najbliższy weekend, z 25 na 26 marca, w trasie będzie 18 składów PKP Intercity. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem.


Wsiadając do pociągu w najbliższą sobotę, pamiętajmy o zmianie czasu na letni. Podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego. W 18 naszych składach, które będą

w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów –
 podkreśla Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.


 


Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie www.intercity.pl,

w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757.


W Polsce zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021 (Dz.U. 2016  poz. 1833). 


 


 

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej