27.5 C
Warszawa
piątek, 9 czerwca, 2023

DSV otwiera największe centrum logistyczne w Niemczech

Nowy kompleks logistyczny będzie oferować optymalne warunki pracy, a jego lokalizacja w Nadrenii Północnej-Westfalii jest doskonale połączona z autostradami, portami lotniczymi oraz morskimi.

Centrum w Krefeld jest położone w odległości 410 km od Hamburga, 370 km od Bremerhaven i 225 km od Rotterdamu, gdzie znajdują się porty morskie. Do najbliższego lotniska w Dusseldorfie jest zaledwie 20 km, natomiast do kolejnego w Kolonii lub Frankfurcie, kolejno 80 i 245 kilometrów. Kompleks magazynowo-biurowy jest ulokowany na powierzchni 168.000 m2. Na terenie obiektu będzie znajdować się ponad 12.500 m2 powierzchni cross-dock’owej, 50.000 m2 powierzchni magazynowej (w tym 20.000 m2  przeznaczonej pod obsługę materiałów niebezpiecznych) oraz 7.000 m2 z przeznaczeniem na biura, w których ulokowanych będzie w sumie ponad 900 pracowników.

Grupa DSV zdecydowała się postawić kompleks według rygorystycznych norm Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – DGNB w tym również w zakresie udogodnień dla niepełnosprawnych. DGNB opracowuje, a także weryfikuje m.in. metody wznoszenia budynków, materiały niezbędne do ich wykonywania oraz optymalizację przestrzeni, a następnie przyznaje odpowiedni certyfikat. DSV ubiega się o Srebrny Certyfikat, który zakłada, że większość norm DGNB została zrealizowana.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
317ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili