16.4 C
Warszawa
sobota, 3 czerwca, 2023

DB Schenker otwiera w Poznaniu magazyn do obsługi logistycznej klienta z branży automotive

Firma doradcza Savills reprezentowała firmę DB Schenker w transakcji najmu ok. 8500 m kw. powierzchni logistycznej w parku magazynowym Panattoni Park Poznań VIII.

DB Schenker to jeden z wiodących dostawców usług w zakresie logistyki, który wspiera swoich klientów w globalnej wymianie towarów przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i morskiego. Świadczy usługi z zakresu logistyki kontraktowej i zarządzania łańcuchem dostaw.

„Firma Panattoni była w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszego klienta zapewniając bardzo dobrą lokalizację, powierzchnię na ekspansję oraz atrakcyjne warunki najmu. Jest to nowy obiekt, który dawał możliwość zaadoptowania go pod wymogi firmy DB Schenker” – mówi Kamil Szymański, dyrektor w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

Najemca rozpoczął działalność w nowym obiekcie w kwietniu 2019 r. Na wynajętej powierzchni świadczy usługi logistyki kontraktowej, m.in. dla jednego ze swoich klientów z branży motoryzacyjnej.

„To kolejna lokalizacja magazynowa otwierana przez DB Schenker w ostatnim czasie. Mamy duże doświadczenie w obsłudze logistycznej firm z branży automotive after market, ale też prowadzimy wiele projektów dla firm z innych branż, np. chemicznej czy spożywczej” – mówi Dariusz Doroś, VP Contract Logistics Northeast Europe DB Schenker.

Panattoni Park Poznań VIII to centrum dystrybucyjne firmy Panattoni Europe, które oferuje obecnie ok. 85 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Na inwestycje zlokalizowaną u zbiegu węzła, w którym przecinają się autostrady A2 i drogi ekspresowe S5 oraz S11, składają się w tej chwili dwa budynki przeznaczone na składowanie i lekką produkcję.

DB Schenker

Kategoria: Magazyny

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
317ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili