Cresa doradza sieci Media Expert we Wrocławiu

4 217

Sieć Media Expert, jedna z największych marek branży RTV, AGD i Multimedia w Polsce, wynajęła 2.000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 150 mkw. powierzchni biurowej w SEGRO Industrial Park Wrocław. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. W ofercie znajdują się m.in. telewizory smart, laptopy, tablety, smartfony, sprzęt fotograficzny, RTV i AGD, a w wybranych sklepach również rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny oraz sprzęt do pielęgnacji ogrodów. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach.

– Wrocław jest strategiczną lokalizacją dla sieci Media Expert. Rynkiem interesuje się wiele firm, a wskaźnik wolnej powierzchni jest na rekordowo niskim poziomie ok. 3%. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie Media Expert w realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Firma koncentruje się obecnie na optymalizacji łańcucha dostaw dla ponad 470 elektromarketów na terenie całego kraju oraz rozwoju internetowego kanału sprzedaży – mówi Marcin Łukoszko, Starszy Doradca ds. Projektów BTS/BTO w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

– Firma Media Expert poszukiwała niedużego, nowoczesnego obiektu z dużą liczbą doków rozładunkowych we wschodniej części Wrocławia, który miał pełnić rolę magazynu przeładunkowego dla transportu z centrum dystrybucyjnego w Łodzi. Doradzaliśmy naszemu klientowi w zakresie analizy rynku nieruchomości komercyjnych, wyboru konkretnego obiektu oraz negocjacji warunków komercyjnych i technicznych – mówi Jakub Kurek, Associate Director w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Cresa Polska.

– Jesteśmy pewni, że doskonała lokalizacja SEGRO Industrial Park Wrocław korzystnie wpłynie na rozwój działalności naszego nowego klienta. Cieszymy się z kolejnego kontraktu podpisanego w tym roku na dynamicznie rosnącym dolnośląskim rynku – dodaje Joanna Janiszewska, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Industrial Park Wrocław zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Wrocławia, 12 km od jego centrum. Atutem lokalizacji jest usytuowanie przy drodze wyjazdowej prowadzącej w kierunku Warszawy i w bezpośrednim sąsiedztwie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dogodny dojazd do parku zapewniają również środki komunikacji miejskiej. Docelowa wielkość parku to ok. 40.000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej.

 

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie. Więcej informacji na www.cresa.pl

Może ci się spodobać również
Pokaż komentarze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuj Dowiedz się więcej