Centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku oficjalnie otwarte

 Zalando Lounge oficjalnie uruchomiło w Olsztynku swoje pierwsze poza rodzimym rynkiem, międzynarodowe centrum logistyczne.

  • Obiekt obsługiwać będzie zamówienia klubu zakupowego Zalando Lounge dla klientów z wszystkich europejskich rynków, na jakich obecna jest firma.
  • W dłuższej perspektywie oznacza to ponad 1.000 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando, oficjalnie otworzył centrum logistyczne w Olsztynku, w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja obsługiwać będzie dostawy produktów do rosnącej grupy klientów klubu, która aktualnie liczy około 15 milionów członków na 13 europejskich rynkach.

Poza tym w Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge, liczącym 130,00 mkw. powierzchni. W lipcu 2018 roku budynek obchodził ceremonię zawieszenia wiechy, a z początkiem marca 2019 rozpoczęto pierwsze działania operacyjne. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter “Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany “Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North stworzy nawet ponad 1.000 nowych miejsc pracy. 

Rosnąca popularność naszego klubu zakupowego zarówno w Polsce jak i w całej Europie, stawia przed nami wyzwanie jeszcze lepszej optymalizacji procesów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że z Fiege jako naszym partnerem operacyjnym oraz jego zespołem wspierającym Zalando Lounge, rozszerzymy naszą ofertę o nowe marki i artykuły, takie jak na przykład dodatki do wnętrz i elementy wyposażenia domu – mówi Martin Rost, Senior Vice President Offprice (Zalando Lounge i Outlets).

Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas prowadzenia centrum logistycznego w Gardnie pod Szczecinem, udało nam się razem zbudować wykwalifikowany zespół. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrze zaplanowanemu i zrealizowanemu wdrożeniu, a także naszej elastyczności, centrum osiągnęło pełną zdolność operacyjną. W partnerstwie z Zalando Lounge, chcemy stworzyć wyjątkowe miejsce pracy, a także stale powiększać zespół. Jesteśmy przekonani, że jakość naszej działalności w Olsztynku docenią klienci Zalando Lounge w całej Europie – dodaje Piotr Kohmann, CEO w Fiege e-Com North.

O wyborze lokalizacji centrum logistycznego zadecydował wysoki potencjał rekrutacyjny regionu, dogodne położenie geograficzne oraz infrastruktura zapewniająca bezpośredni dostęp do dróg ekspresowych S51 i S7, a także pomyślna współpraca z władzami miasta Olsztyna. Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w 6 krajach. Na polskim rynku, od grudnia poprzedniego roku, działa również magazyn Zalando w Gardnie koło Szczecina, a uruchomienie kolejnego – w okolicach Łodzi, planowane jest na 2020 rok.

Z 15 milionami członków na 13 europejskich rynkach, Zalando Lounge jest jednym z największych klubów zakupowych w Europie. Oferuje wyłączny dostęp do 2,500 marek premium z rabatami do 75 procent. Stanowi on uzupełnienie oferty Zalando Fashion Store o specjalne, limitowane czasowo kampanie sprzedażowe. Koncept ten jest szczególnie popularny wśród polskich konsumentów, którzy coraz bardziej interesują się produktami luksusowymi, a jednocześnie są wrażliwi cenowo i chętnie korzystają ze zniżek i rabatów.

Osoby zainteresowane pracą w centrum logistycznym w Olsztynku mogą aplikować poprzez portal pracuj.pl oraz fiege.com/pl/olsztynek/