8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Panattoni Europe wzmacnia zespół – Michał Stanisławski Dyrektorem ds. Rynków Kapitałowych

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, powiększa swoje struktury rynków kapitałowych. Do zespołu dołączył Michał Stanisławski, który objął nowe stanowisko Dyrektora ds. Rynków Kapitałowych na Polskę. Będzie odpowiedzialny m.in. za zarządzanie relacjami inwestorskimi, w tym pozyskiwanie kapitału dla dynamicznie rosnących projektów inwestycyjnych dewelopera w kraju.

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce od kilku lat przeżywa rozkwit. Rekord padł w ubiegłym roku, kiedy wolumen transakcji inwestycyjnych przekroczył 7,2 mld euro. Ich imponujący wzrost odnotowano zwłaszcza na rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych – blisko 83 proc. rok do roku. Ten trend utrzymuje się także w tym roku. W pierwszej połowie 2019 roku do użytku oddano rekordowe 1,1 mln m kw. powierzchni, z czego niemal 0,45 mln m kw. przez Panattoni Europe. “Wysoka aktywność na rynku magazynowym to efekt silnej ekspansji branży e-commerce co czyni ten rynek atrakcyjnym i coraz bardziej przyciąga uwagę inwestorów, w tym zagranicznych. Stąd ścisła i owocna współpraca między Panattoni a partnerami kapitałowymi oraz inwestorami w nieruchomości sektora logistyki w Polsce jest kluczowa. Kompetencje Michała Stanisławskiego są w tym zakresie niepodważalne” – mówi Karina Trojańska, Chief Financing & Operating Officer – Poland, Panattoni Europe.

 

Michał Stanisławski ma za sobą ponad 11-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Karierę rozpoczął w Deutsche Bank, skąd w 2008 roku przeszedł do zespołu Capital Markets/Investment Properties w CBRE. Odpowiadał na tym stanowisku m.in. za zabezpieczanie transakcji, prowadzenie negocjacji oraz procesów due diligence, ocenę strategii zarządzania aktywami czy zarządzanie projektami. Specjalizował się przede wszystkim w rynku instytucjonalnych inwestycji w nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem inwestorów bezpośrednich typu core, core+ i value-add. W trakcie swojej kariery w CBRE Michał był zaangażowany w projekty inwestycyjne o wartości ok. 10 mld EUR – począwszy od pojedynczych aktywów po transgraniczne portfele wielu nieruchomości, a w ostatnim czasie w tym takie transakcje jak Wars Sawa Junior, Plac Małachowskiego, Diamentum Office czy Śląskie Centrum Logistyczne.

Michał zdobył tytuł licencjata z biznesu i rachunkowości na Uniwersytecie Abertay (Szkocja), tytuł magistra ze specjalizacją nieruchomości komercyjnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe z rzeczoznawstwa i nieruchomości komercyjnych na Uniwersytecie w Reading. W 2012 dołączył do brytyjskiego Instytutu Królewskiego RICS.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili