Marcin Tomkiewicz nowym prezesem Europa Systems – w kierunku Logistyki 4.0

0 64

Marcin Tomkiewicz w kwietniu 2019 r. objął stanowisko prezesa zarządu Europa Systems. Uchwałę w tej sprawie rada nadzorcza spółki podjęła 10 kwietnia br.

Marcin Tomkiewicz ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Pełnił kluczowe funkcje w światowych koncernach:  Whirpool oraz BSH należącą do  Grupy Bosch, znanych z wdrożeń w obszarze Przemysłu 4.0.   W latach  2004-2011 Zarządzał produkcją w firmie Whirpool. Nastepnie w latach 2011-2013  był Prezesem Spółki Zelmer PRO. Przez ostatnie 5 lat zarządzał fabryką w Rzeszowie pełniąc m.in funkcję Dyrektora Oddziału BSH oraz Dyrektora Fabryki.

W 2015 roku został najlepszym Plant Menadżerem w Polsce nagrodzony przez CEO Manufacturing Magazine i EuropaProperty. Nowy prezes Europa Systems ukończył m.in. studia na Politechnice Wrocławskiej o profilu Zarządzanie Jakością oraz studia biznesowe dla liderów Whirlpool University.

Wzmocnienie managementu Spółki o doświadczonego eksperta z obszaru Przemysłu 4.0  oznacza, że Europa Systems będzie rozwijać swoją ofertę produktów w kierunku Logistyki 4.0 i Smart Warehouse, szczególnie pod kątem autonomicznych inteligentnych wózków transportowych (ang. AIV) oraz automatyki magazynowej.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej