8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Związek Pocztowy zwrócił się o dopuszczenie do udziału w konkursie

W ocenie Związku istotne znaczenie z punktu widzenia zasadności dopuszczenia Związku do udziału w przedmiotowym postępowaniu ma fakt, iż kwestia wyboru operatora wyznaczonego na okres kolejnych 10 lat będzie kluczowym zdarzeniem dla ewentualnego rozwoju konkurencji na rynku usług pocztowych.


Zgodnie z art. 31 § 1 pkt 2 Kpa, organizacja społeczna może w sprawie dotyczącej innej osoby występować z żądaniem dopuszczenia jej do udziału w postępowaniu, jeżeli jest to uzasadnione celami statutowymi tej organizacji i gdy przemawia za tym interes społeczny. W razie dopuszczenia, organizacja społeczna uczestniczy w postępowaniu na prawach strony (art. 31 § 3 Kpa).


Za dopuszczeniem Związku do udziału w postępowaniu przemawiają także przepisy Dyrektywy 97/67/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 15 grudnia 1997 r. w sprawie wspólnych zasad rozwoju rynku wewnętrznego usług pocztowych Wspólnoty oraz poprawy jakości usług.


„Z postanowień art. 4 ust. 2 Dyrektywy pocztowej wynika, że procedura wyboru operatora świadczącego usługę powszechną powinna być oparta na zasadach przejrzystości, niedyskryminacji i proporcjonalności. W konsekwencji udział Związku, który prowadzi działania na rzecz rozwoju sektora usług pocztowych, jego demonopolizacji i konkurencyjności w pełni zrealizuje zasadę przejrzystości prowadzonego postępowania, które jest pierwszą w Polsce procedurą selekcyjną w zakresie wyboru operatora wyznaczonego. W interesie szerokiej rzeszy podmiotów korzystających z usług powszechnych jest, aby warunki, w oparciu o które do świadczenia usług powszechnych wyznaczony zostanie wyłoniony operator, zostały jak najrzetelniej zweryfikowane”– mówi dr Rafał Zgorzelski, Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP).


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili