8.4 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Zrób z wieku swoją silną stronę

Obawiasz się, że organizacja w której pracujesz uważa twój dojrzały wiek za słabą stronę? Znajdziesz inną, twoje doświadczenie ma niesamowitą wartość.

Trzeba jednak zdobyć się na pewien wysiłek. Ważną sprawą jest ciągłe kształcenie się. Korzystaj z seminariów, samemu badaj swoją branżę, bądź na bieżąco z tematyką profesji, w któej pracujesz. Jeśli w twoim portfolio znajedzie się najnowsza wiedza połączona z wieloletnim doświadczeniem, nie musisz się obawiać o znalezienie pracy.

Staraj się w aktywny sposób uczestniczyć w działalności branżowej, bierz udział w targach, pokazach i innego rodzaju sympozjach. Nikt nie wymaga, żeby były to wydarzenia ogólnopolskie, lokalne mają czasem dużo większe znaczenie. Bądź aktywny, pisz od czasu do czasu artykuły – to bardzo istotne.

Nie bój się komputerów. Nowoczesne aplikacje są dzisiaj na porządku dziennym i jeśli jesteś tylko użytkownikiem edytora tekstu, najwyższa pora to zwienić. Większość programów nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a ich obsługa jest intuicyjna. Naucz się podstaw i rozwijaj umiejętności.

Dbaj o zdrowie. Badania wskazują, że cześciej nie dostaniesz pracy ze względu na swoją wagę niż na wiek. Masz podwójny podbródek – pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyciągnie wniosek, że jesteś leniwy, pozbawiony energii do pracy i witalności. To często nie ma nic wspólnego z prawdą, ale jest faktem, więc zadbaj o swoją sylwetkę. Diety cud nie są zalecane, ale ciągłą praca nad sobą, już tak.

Na podstawie artykułu Donalda Straits "Turning Age into Asset"

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili