17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Zapowiedzi Petrolinvestu

Przyszły rok zapowiada się bardzo interesująco dla akcjonariuszy Petrolinvestu. Spółka z grupy Ryszarda Krauzego chce, by w połowie 2010 r. w jej kazachskich koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych pojawiła się ropa naftowa — choć jeszcze nie w komercyjnych ilościach. Aby tak się stało, potrzebne są kolejne wiercenia i duże pieniądze.

Prezes Paweł Gricuk zapowiada przeznaczenie na prace poszukiwawcze w Kazachstanie w latach 2010-11 od 70 mln do 100 mln USD. Większość pieniędzy wyda w przyszłym roku. Petrolinvest szuka źródeł finansowania inwestycji na własną rękę — podpisana we wtorek umowa o współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) mówi głównie o zarządzaniu operacyjnym przez tę firmę koncesjami Petrolinvestu.
„W przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z funduszami amerykańskimi w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje. Liczymy, że uzyskamy finansowanie na poziomie 40 mln USD” –  mówi Paweł Gricuk.

Zapowiada też zakończenie w najbliższym czasie rozmów w sprawie zdobycia finansowania z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Bank miałby zasilić konto inwestycyjne 50-70 mln USD.

Współpraca z PGNiG może ponownie sprowadzić Petrolinvest do Rosji, z której wycofał się w tym roku po sprzedaniu udziałów w nieobiecujących koncesjach. Z inicjatywy spółki Krauzego PGNiG ma wziąć udział w przetargu na badania geologiczne i wiercenia złóż gazu ziemnego i kondensatu na Jamale.

„ Jeśli okaże się, że zasoby są obiecujące, zastanowimy się nad wejściem kapitałowym w te złoża” – mówi Paweł Gricuk. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili