Wystawa Chanel w Hong Kongu

Niedawno w porcie w Hong Kongu pojawił się statek z bardzo cennym ładunkiem. W 56 kontenerach przewożona była wystawa Chanel „Mobile Art”. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających do 5 kwietnia, później wyruszy do Tokio. 

„Mobile Art”, zgodnie ze swoją nazwą jest ruchomym muzeum. Zaprojektowany przez Zaha Hadid „gmach” mieści wystawę dzieł 20 artystów, w tym prace Yoko Ono, wdowy po Johnie Lennonie.

Pomysł stworzenia ruchomego muzeum narodził się w głowach  Zaha Hadid i Karla Lagerfelda, projektanta Chanel. Kuratorem wystawy został Fabrice Bousteau, redaktor naczelny Beaux Arts magazine.

Muzeum sprawia wrażenie UFO, statku kosmicznego, odwiedzającego wielkie i znane miasta świata. Do 2010 roku wystawa pojawi się we wspomnianych już Hong Kongu i Tokio, ale również w Nowym Jorku, Londynie, Moskwie, by na samym końcu trafić do Paryża.

źródło: International Herald Tribune
źródło zdjęcia: Chanel

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili