Wyniki PEKAES po pierwszym półroczu

0 59
  • 11,37 mln zł zysku netto, wzrost r/r o 49,3 proc.;
  • 18,9 mln zł wyniku EBITDA, wzrost r/r o 6,9 proc.;
  • 5,5 proc. rentowności EBITDA wobec 4,9 proc. za I półrocze 2014 r.;
  • Wskaźniki rentowności sprzedaży 8,3 pp. i rentowności netto 3,3 pp. były wyższe w porównaniu r/r o odpowiednio 0,8 pp. i 1,2 pp.

Wynik netto wyniósł 11,37 mln zł i był wyższy o 49,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynik EBITDA wzrósł o 6,9% osiągając poziom 18,9 mln zł. Zysk brutto i zysk na działalności operacyjnej wyniosły 28,59 mln zł i 9,03 mln zł, wzrastając odpowiednio o 7 proc. i 14,1 proc. Przychody ze sprzedaży wyniosły 346,2 mln zł, gdzie największy udział tradycyjnie należał do segmentu spedycja i logistyka – 271 mln zł.

Spółka cały czas dynamicznie się rozwija, wprowadza nowe usługi i dąży do wzrostu jakości i optymalizacji. Tylko w ostatnich miesiącach PEKAES zmienił swoje lokalizacje m. in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i  Krakowie oraz zwiększył zaangażowanie w nowym oddziale w Legnicy. PEKAES nawiązał również współpracę z węgierskim Englmayer Hungaria Kft. Wspólnie z nowym partnerem uruchomił nowoczesny serwis drobnicowy obsługujący swym zasięgiem Europę Środkowo-Południową. W efekcie rozwoju sieci terminalowej PEKAES odnotował znaczący wzrost w obszarze drobnicy krajowej i międzynarodowej.

W minionym półroczu Grupa PEKAES uruchomiła nowe połączenia kolejowe z portów w Gdyni i Gdańsku do Łodzi i Warszawy. Dzięki temu oferuje dziś swoim klientom kompleksowe usługi spedycji intermodalnej. Plany rozwoju na kolejne miesiące obejmują dalszy rozwój sieci połączeń i terminali kolejowych.

Grupa PEKAES na koniec czerwca br. dysponowała 100,6 mln zł środków pieniężnych. 

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej