6.4 C
Warszawa
sobota, 17 lutego, 2024

Wielki finał akcji charytatywnej #KręcimyDlaCiebie

  • W dniach 18-20 września odbyła się akcja charytatywna #KręcimyDlaCiebie, której celem była zbiórka środków na leczenie podopiecznych Fundacji DHL i Fundacji „Jedni Drugim”
  • Z okazji 50-lecia DHL pracownicy firmy jechali w rowerowej sztafecie przez 50 godzin bez przerwy
  • Zebrano prawie 10 tys. zł.

Tegorocznej akcji nie przeszkodził ani deszcz ani porywisty wiatr. Grupa śmiałków zrealizowała heroiczne wyzwanie – zmieniając się na poszczególnych etapach, jechali na rowerach dzień i noc przez 50 godzin, aby wesprzeć Natalię i Daniela. Z jednej strony uczestnicy mogli realizować swoje sportowe pasje, a z drugiej – zrobić coś dobrego.

Pomaganie to chyba największy motywator do działaniamówi Marcin Balmas, jeden
z uczestników akcji. Kiedy słyszysz, że to, co lubisz robić na co dzień, może w jakiś sposób komuś pomóc, nie wahasz się ani chwili. I chociaż momentami było ciężko, to satysfakcja na mecie jest nieopisanadodaje.

Trasa sztafety rowerowej biegła dookoła jeziora Jeziorsko, w sumie uczestnicy pokonali 33 okrążenia, po 57 kilometrów każde. Oznacza to, że przejechali łącznie prawie 1900 kilometrów, a dzięki wsparciu sponsorów i darczyńców udało się zebrać prawie 10 tys. zł dla podopiecznych fundacji.

Fundacja DHL od wielu lat organizuje sportowe wydarzenia, aby zbierać środki na leczenie swoich podopiecznych, ale zawsze na nowo zaskakuje nas zaangażowanie ludzi i to, ile energii i swojego czasu są w stanie poświęcić dla innych. To naprawdę napawa wielkim optymizmem – mówi Emilia Olejniczak, członek zarządu Fundacji DHL.

Akcję #KręcimyDlaCiebie i podopiecznych fundacji można wspierać nadal, przelewając dowolną kwotę na konto Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” z dopiskiem „KręcimyDlaCiebie2019”:

Bank Citi Handlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352 lub biorąc udział w zbiórce na https://www.siepomaga.pl/jedziemybypomagac.

Daniel przeszedł już operację guza szyszynki, ale ze względu na pooperacyjne powikłania zmaga się obecnie z niedowładem kończyn, zaburzeniami pamięci, zaburzeniami depresyjnymi oraz padaczką objawową. Daniel przyjął już 4 cykle chemioterapii i jest po 5 tygodniach radioterapii, cały czas istnieje jednak szansa na jego powrót do pełnej sprawności.Natalia walczy z rakiem jajnika, a o chorobie dowiedziała się tuż przed najważniejszym dniem swojego życia – ślubem. Ze względu na pilną potrzebę podjęcia leczenia, Natalia była niestety zmuszona odwołać uroczystość, a obecnie jest w trakcie chemioterapii.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili