TVP wybrała Wolę Info i Novella

Wola Info w konsorcjum z Novell Professional Services zmodernizuje systemy poczty elektronicznej, autoryzacji i uwierzytelnienia w Telewizji Polskiej SA. O wyborze oferty zadecydowała wygrana w publicznym postępowaniu ogłoszonym przez TVP.

– Nasza współpraca z Telewizją Polską w obszarze bezpieczeństwa trwa od 2005 r. Cieszymy się, że telewizja publiczna ponownie wybrała Wolę Info, tym razem w konsorcjum z firmą Novell Professional Services, do realizacji kolejnych zamówień informatycznych. Biorąc pod uwagę, iż przedmiot zamówienia obejmuje Centralę oraz Ośrodki Regionalne, jego realizacja jest wyzwaniem oraz polem do sprawdzenia szerokich kompetencji – powiedział Piotr Majcherkiewicz, prezes Wola Info S.A.   

Przedmiotem umowy jest przebudowa posiadanego przez TVP systemu poczty elektronicznej oraz systemu autoryzacji i uwierzytelnienia. Konsorcjum opracuje procedury i wytyczne, których głównym celem będzie podniesienie bezpieczeństwa i jednolitości funkcjonowania systemów. Po zakończeniu prac obie spółki przez rok będą służyć TVP wsparciem technicznym. Wartość umowy to ponad 585 tys. zł, zaś zakończenie prac jest planowane na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

– Zintegrowana oferta rozwiązań Novella do zarządzania tożsamością bezpieczeństwem pomoże TVP istotnie usprawnić procesy uwierzytelniania oraz konfigurowania kont użytkowników na podstawie ról pełnionych przez pracowników w organizacji – powiedział Jarosław Kowalski, prezes Novell Professional Services.

– Kontrola dostępu oraz konfigurowanie kont użytkowników stanowią newralgiczne elementy strategii bezpieczeństwa, zwłaszcza w heterogenicznym środowisku IT, jakim dysponuje klient. Wdrożenie projektu zarządzania tożsamością i bezpieczeństwem wraz z usługami Novell Professional Services i Wola Info pozwoli TVP na szybkie podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz osiągnięcie większych korzyści z posiadanych już systemów – podsumowuje prezes.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili