Firma kurierska kontynuuje współpracę z Żużlową Reprezentacją Polski. GLS Poland już trzeci sezon z rzędu będzie sponsorem generalnym biało-czerwonych. Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek zapowiada nowości oraz atrakcje również dla kibiców „czarnego sportu”.

Nowy sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Na dzisiejszej konferencji prasowej w Zakopanem, gdzie nasza kadra przebywa na zgrupowaniu, ogłoszono, że GLS Poland, po dwóch bardzo udanych sezonach, również w tym roku będzie generalnym sponsorem żużlowej reprezentacji Polski. – Jesteśmy dumni, że wspieramy polską kadrę, czyli światową potęgę na żużlu. To dyscyplina sportu, która cieszy się w Polsce ogromną popularnością, a występy i sukcesy zawodników przynoszą kibicom mnóstwo satysfakcji i radości – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Lider jakości w europejskiej logistyce przesyłek współpracuje z reprezentacją Polski już trzeci rok z rzędu.
Powiem obrazowo: nasza współpraca z GLS Poland układa się tak dobrze jak jazda pary zgranych zawodników na torze. Dlatego cieszymy się, że będziemy ją kontynuować również w tym sezonie. GLS Poland efektywnie wspiera nas w różnego rodzaju wyzwaniach, w tym związanych z logistyką, przyczyniając się do sukcesów reprezentantów Polski i wspaniałej atmosfery przy okazji ich występów – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

W ramach umowy logo GLS będzie obecne na strojach sportowców, na ich żużlowych maszynach, na bandach reklamowych podczas meczów drużyny, jak również m.in. na zaproszeniach, biletach oraz programach meczowych. Firma jest również obecna w miasteczkach kibica, organizowanych przed występami żużlowej reprezentacji Polski. – Dla kibiców w tym roku znowu szykujemy różnego rodzaju nowości i atrakcje, będziemy o nich informować m.in. na naszym fanpage’u – podkreśla Tomasz Kroll.

GLS Poland z roku na rok coraz mocniej angażuje się w żużel. W tym roku firma kurierska będzie też obecna w ramach cyklu Speedway Grand Prix, a także w ramach transmisji telewizyjnych z meczów PGE Ekstraligi, czyli najsilniejszej pod względem sportowym i cieszącej się największą widownią ligi żużlowej na świecie. W tym roku po raz pierwszy w telewizji będzie można zobaczyć wszystkie 64 mecze sezonu,

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze turnieje i mecze nowego sezonu, zwłaszcza z udziałem zawodników w biało-czerwonych barwach. Zawodnicy naszej reprezentacji zawsze walczą o najwyższe miejsca i w tym sezonie na pewno będzie tak samo – dodaje Tomasz Kroll.

W sezonie 2018 żużlowcy reprezentacji Polski zdobyli łącznie 11 medali w zawodach rangi mistrzowskiej. Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce w cyklu Speedway Grand Prix, a tuż za podium uplasował się Maciej Janowski. Z kolei Jarosław Hampel został wicemistrzem Europy. Wśród juniorów już tradycyjnie nie było na naszych żużlowców mocnych: Bartosz Smektała i Maksym Drabik zdobyli, odpowiednio, złoty i srebrny medale indywidualnych mistrzostw świata.

W rywalizacji Speedway of Nations, która od ubiegłego roku zastąpiła Drużynowy Puchar Świata, Polacy
w finałowym turnieju na torze we Wrocławiu zajęli trzecie miejsce. Złote medale zdobyli natomiast
w drużynowych mistrzostwach świata juniorów, już po raz piąty z rzędu.

W sezonie 2019 trener polskiej reprezentacji, Marek Cieślak, ma do dyspozycji 18 żużlowców – ośmiu seniorów oraz dziesięciu juniorów. Pierwszy turniej Speedway of Nations, baraż w niemieckim Landshut, odbędzie się 4 maja. Natomiast pierwsze zawody cyklu Speedway Grand Prix odbędą się 18 maja
w Warszawie. Wcześniej, 5 kwietnia, wystartuje w Polsce sezon ligowy.

General Logistics Systems (GLS) Poland to jeden z najważniejszych operatorów na polskim rynku logistycznym. W 2018 roku firma dużo inwestowała, przede wszystkim w zaawansowane narzędzia IT, elastyczne rozwiązania dla dostaw na ostatniej mili oraz infrastrukturę bazową.