23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Tachomenedżer DKV

Firma DKV Euro Service, emitent kart paliwowo-serwisowych, wprowadza usługę Tachomenedżer DKV. Służy ona do bezpiecznej rejestracji oraz analizy danych o kierowcach i pojazdach z tachografu cyfrowego. 

Serwis dostępny jest z dowolnego miejsca przez internet.

Od maja 2006 roku każdy nowo rejestrowany pojazd powyżej 3,5 tony ma obowiązek używania tachografu cyfrowego. Oznacza to konieczność odczytywania i archiwizowania danych z kart kierowców i z kart pojazdów. W celu bezpiecznej archiwizacji danych, DKV Euro Service proponuje prostą w obsłudze usługę Tachomenedżer DKV.

Tachomenedżer DKV jest to program rejestrujący dane dotyczące kierowców i pojazdów. Rozwiązanie powstało we współpracy DKV z firmą E.Novation, zajmującą się oprogramowaniem dla systemów zintegrowanych. Usługa ta, dzięki funkcji sporządzania analiz, wspomaga kontrolę czasu pracy kierowców. Jest szczególnie przydatna w sytuacji zmiennych miejsc postoju pojazdów. Dane przechowywane są przez okres 24 miesięcy.

Dane do Tachomenedżera kopiowane są z tachografu cyfrowego za pomocą tzw. download key (przenośnego urządzenia do pobierania danych) lub czytnika kart. Następnie przesyłane są na centralny serwer sieciowy, zapewniający wysoki stopień bezpieczeństwa. Dzięki współpracy DKV z certyfikowanym centrum rozliczeniowym, informacje zabezpieczone są przed atakami hakerów lub niepowołanym dostępem organów kontrolnych, co zapewnia ich całkowitą poufność.

Do obsługi Tachomenedżera DKV potrzebny jest komputer z systemem operacyjnym Windows i łączem USB oraz połączenie z internetem. Ponieważ usługa ta dostępna jest online, istnieje możliwość wglądu do danych bez ograniczeń miejsca i czasu. Wystarczy do tego komputer z dostępem do sieci i przeglądarką. Firmy nie będące wcześniej klientami DKV mogą podpisać umowę z emitentem tylko na korzystanie z tej usługi, bez żadnych dodatkowych wymogów.

więcej informacji: www.dkv-tachomanager.eu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili