3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Święto Dziękczynienia w Iraku

Z dala od rodziny i przyjaciół amerykańscy żołnierze obchodzą Święto Dziękczynienia. Jakie są ich przemyślenia?

Przede wszystkim pragną wrócić do rodziny, do domu i błogosławieństw życia w Ameryce. Dziennikarze z Journal & Courier rozmawiali z przedstawicielami 38 Dywizji Wsparcia stacjonującej w Bagdadzie. Na co dzień do zadań tych żołnierzy należy zarządzanie nieruchomościami, pralniami, wodą, elektrycznością, higieną oraz innymi usługami związanymi z obsługą amerykanów w Iraku.

  • To jak sterowanie miastem – mówi pułkownik Kevin Vedder – z tą tylko różnicą, że działamy w warunkach bojowych.

  • Kiedy zbliżają się Święto Dziękczynienia myślę o rodzinie, Co roku spotykamy się przy wielkim stole na kolacji. Mieszkamy w różnych miejscach, więc zgromadzenie nas wszystkich na wspólny posiłek jest nie lada wyzwaniem logistycznym. Jednak będzie mi tego brakować – zauważa major Donald Baumis. –Mój wujek przeważnie przypala indyka, a ostatnio zdarza mu się nawet przypalić łososia, ale mimo wszystko tego też będzie mi brakować. Cieszę się, że mieszkam w kraju, w którym można bezpiecznie podróżować i nie martwić się, że ktoś cię zabije ze względu na twoje poglądy religijne – dodaje.

Pułkownik Vedder spytany o to, w jaki sposób kontaktuje się z rodziną, odpowiada:
– Metod komunikacji jest kilka. Wysyłamy do siebie e-maile, dwa razy w tygodniu rozmawiamy przez telefon, a w niedzielę robimy telekonferencję przy pomocy kamery internetowej. Oczywiście dostaję cały czas listy i paczki, zarówno od rodziny jak i przyjaciół. Tych listów przychodzi tak dużo, że czasami trudno znaleźć czas na krótką odpowiedź  „dziękuję”.  Szczególnie ciepło wspominam listy i zdjęcia jakie otrzymałem od dzieci z różnych szkół, w których dziękują mi za to co robię i życzą, abym bezpiecznie wrócił do domu.

Źródło: Journal and Courier, 23.11.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili