7.9 C
Warszawa
czwartek, 30 marca, 2023

STRABAG wybuduje drogę ekspresową S7 na odcinku Ostróda Południe – Olsztynek

Na wywiązanie się z realizacji inwestycji Wykonawca będzie miał 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Inwestycja pochłonie ponad 687 mln zł brutto.


W ramach dwóch kontraktów powstanie ponad 20-km odcinek drogi S7 Ostróda Południe – Olsztynek. Fragment Ostróda Południe-Rychnowo będzie miał 8,8 km długości, a Rychnowo-Olsztynek 11,25 km. Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, przebudową istniejącej drogi krajowej nr 7, budową 17 wiaduktów oraz 20 przejść ekologicznych, w tym jedno dla małych zwierząt i jeden przepust jako miejsce zimowania nietoperzy. Ponadto do zadań Wykonawcy należeć będzie wykonanie robót geotechnicznych, w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod budowę nasypów na każdym z odcinków.


Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju.


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili