12.5 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

STRABAG wybuduje drogę ekspresową S7 na odcinku Ostróda Południe – Olsztynek

Na wywiązanie się z realizacji inwestycji Wykonawca będzie miał 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Inwestycja pochłonie ponad 687 mln zł brutto.


W ramach dwóch kontraktów powstanie ponad 20-km odcinek drogi S7 Ostróda Południe – Olsztynek. Fragment Ostróda Południe-Rychnowo będzie miał 8,8 km długości, a Rychnowo-Olsztynek 11,25 km. Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych, przebudową istniejącej drogi krajowej nr 7, budową 17 wiaduktów oraz 20 przejść ekologicznych, w tym jedno dla małych zwierząt i jeden przepust jako miejsce zimowania nietoperzy. Ponadto do zadań Wykonawcy należeć będzie wykonanie robót geotechnicznych, w tym wzmocnienie podłoża gruntowego pod budowę nasypów na każdym z odcinków.


Droga ekspresowa S7 jest strategicznym elementem układu drogowego Polski i dróg międzynarodowych. Łączy Gdańsk, Elbląg, Olsztynek, Warszawę, Kielce, Kraków i Rabkę z granicą państwa w Chyżnem i dalej prowadzi przez Słowację do Budapesztu. Realizacja inwestycji poprawi nie tylko bezpieczeństwo na drogach, ale także komunikację pomiędzy największymi miastami w całym kraju.


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili